ketvirtadienis, rugpjūčio 5 d.
„Global Lithuanian Leaders“ laureatams boikotuojant prezidentą, apdovanojimų ceremonija vis tiek įvyks
Domantas Katelė
Alfa.lt montažas
Gitanas Nausėda

„Global Lithuanian Leaders“ (GLL) vadovė Aušra Kukelkaitė teigia, kad trečdaliui laureatų atsisakius priimti apdovanojimą iš šalies prezidento rankų, ceremonija vis tiek įvyks. Kartu ji tikina, kad organizacija palaiko fundamentalias žmogaus teises ir įvairovės politiką Lietuvoje ir žada apie tai kalbėti su prezidentu jau apdovanojimų dieną.

„Laureatai yra savo srityse daug pasiekę žmonės, jie turi savo pilietinę poziciją ir mes džiaugiamės, kad jie tą poziciją reiškia. Laureatai kelia labai svarbius klausimus ir apdovanojimai yra puiki terpė aktualizuoti tokį klausimą kaip įvairovės politiką Lietuvoje. Vienas iš Globalios Lietuvos apdovanojimų tikslų yra globalių talentų įsitraukimą į Lietuvos gyvenimą. Mes dabar esame liudininkai to, kad tikslas yra pasiekiamas“, – kalbėdama apie atsisakiusius dalyvauti apdovanojimų įteikimo ceremonijoje teigiamas puses pabrėžė A. Kukelkaitė.

Ji tvirtina, kad nepaisant to, kad jau net trys iš devynių laureatų atsisakė dalyvauti apdovanojimų įteikimo ceremonijoje Prezidentūroje, renginys vis tiek įvyks. Anot GLL vadovės, kartu jie bandys prezidentui Gitanui Nausėdai nunešti ir nedalyvavusiųjų poziciją.

„Apdovanojimai ir susitikimas įvyks. Yra ir kiti laureatai, kurie priims tą apdovanojimą. Aš manau, kad reikia siekti konstruktyvaus dialogo, tai jeigu vieni laureatai pasakė savo nuomonę tokiu būdu, mes pabandysime tą nuomonę nunešti pasirinkę konstruktyvesnį kelią, atstovaujant tų pačių laureatų, kurie atsisakė atvykti, poziciją. Iš principo šiame klausime mums reikia ieškoti būdų kalbėtis ir nepasiduoti provokacijoms“, – tvirtina A. Kukelkaitė.

Nepaisant to, kad GLL vadovė prezidento politiką žmogaus teisių srityje komentuoti atsisakė, A. Kukelkaitė įsitikinusi, kad susitikimo su valstybės vadovu metu, įvairovės politika ir žmogaus teisių klausimai bus aptariami.

„Vienareikšmiškai pasisakome už fundamentalias žmogaus teises, atvirumą, įvairovę, apie tai kalbame ir savo renginiuose, kokia yra vertė įvairovės skatinimo Lietuvoje. Tą daro ir mūsų globojami profesionalų klubai. Pavyzdžiui, Londono profesionalų klubas neseniai paleido palaikymo filmuką LGBTQ bendruomenei.

Mes norime atstovauti tai, kas yra mūsų ir mūsų narių išsakomos vertybės – įvairovės ir atvirumo politika. Mes turime ieškoti būdų, kaip taikiai diegti tas vertybes Lietuvoje, mes tą darome ir savo renginiuose, su tomis mintimis reiktų eiti į platesnes diskusijas. Vienareikšmiškai palaikome tolerancijos ir įvairovės liniją.

Po įteikimo mes turėsime apskritojo stalo diskusiją su prezidento komanda keliant laureatams aktualius klausimus. Panašu, kad jie yra keliami ir nelaukiant renginio dienos.“, – teigia A. Kukelkaitė.

Alfa.lt primena, kad apdovanojimuose jau atsisakė dalyvauti „Laisvės TV“ su jos vadovu Andriumi Tapinu priešakyje, kosmoso technologijų įmonė „NanoAvionics“ ir Vilniaus universiteto iGEM komanda.

2021 06 23 11:58
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt