šeštadienis, spalio 1 d.
Grimasos Rusijai: Vilniaus apygardos teismas atsisako pripažinti, kad KGB „Alfa“ vadas M. Golovatovas miręs
Alfa.lt
BNS Foto
Michailas Golovatovas

Lietuvos teismai ir žiniasklaida jau ne kartą yra pastebėję, kad kolegos iš Rusijos labai nenoriai arba visai neteikia informacijos apie savo piliečius, teisiamus Lietuvoje. Dabar tokia praktika atsisuko prieš pačius rusus – Lietuva atsisako pripažinti Sausio 13-osios byloje už akių nuteistą buvusį KGB specialiosios paskirties dalinio „Alfa“ vadą Michailą Golovatovą mirusiu.

M. Golovatovas, „Alfos“ veteranų organizacijos teigimu, mirė praėjusios liepos pabaigoje, eidamas 73-iuosius metus.

Lietuvos teismai M. Golovatovui skyrė 12 metų laisvės atėmimo bausmę dėl 1991 m. sausio 13-osios įvykių. Jis pripažintas kaltu dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų.

Remiantis bylos duomenimis, M. Golovatovas su kitais žmonėmis suplanavo parengiamuosius nusikaltimų Lietuvos valstybei veiksmus ir karinę operaciją. 1991 m. sausio 13-osios naktį žuvo 14 žmonių.

2021 m. liepą Vilniaus apygardos teismas išdavė Europos arešto orderį nuteistojo atžvilgiu dėl paskirtos ir neatliktos laisvės atėmimo bausmės. Taip pat nustatyta, kad nuteistasis pasislėpė nuo jo atžvilgiu atliekamo baudžiamojo persekiojimo – nedalyvavo baudžiamosios bylos nagrinėjime, taip pat laisva valia neatvyko atlikti jam paskirtos laisvės atėmimo bausmės, dėl ko jo atžvilgiu ir buvo išduotas minėtas orderis.

Nors 2022 m. rugpjūtį Rusijos viešosiose informacijos priemonėse pasirodė pranešimų, kad M. Golovatovas mirė, jokio oficialaus atsakymo ar dokumentų teismas negavo ir nesitiki gauti, tad jo paieška yra toliau tęsiama.

Teismas nusprendė atmesti Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos prašymą panaikinti orderį, nes, negaunant oficialios informacijos apie M. Golovatovo mirtį, negalima patikrinti jos tikrumo ir objektyvumo.

2022 09 23 12:36
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt