sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Grumtynės dėl vietų darželiuose prasidėjo
tiesa.com

Šią savaitę kai kuriose Lietuvos savivaldybėse prasidėjo vaikų registracija į darželius. Ugdymo įstaigas jie galės pradėti lankyti nuo šių metų rugsėjo. Daugiausiai pasipiktinimo, jau antrus metus, valdininkai sulaukė Vilniuje.

 Tėvai piktinasi, kad nors prašymus galima pateikti internetu, tačiau sistema nuolat stringa, be to vaiko vieta eilėje keičiasi nuolat ir labai greitai, tad žmonės įtaria korupciją. Apie tai, kad eilės viršuje atsiduria išskirtinių tėvų vaikai kalbos sklinda jau senokai. Šią savaitę ir vėl tėvai garsiai piktinosi Vilniaus miesto savivaldybėje.

Kaip pranešė portalas „Delfi“, daug tėvų visą naktį stengėsi vaikus į norimą darželį užregistruoti internetu, tačiau sistema neveikė sklandžiai, o į iškilusius klausimus savivaldybės darbuotojos telefonu neatsakinėjo. Tėvai rinkosi iš ryto savivaldybėje. Kai kurie jų atvirai pasakojo, kad nors įrodymų ir neturi, tačiau susimokėjus 15 tūkstančių litų būtų galima atsidurti eilės viršuje.

Vilniaus savivaldybė pirmoji visoje Lietuvoje perėmė vaikų priėmimo į darželius funkciją, kurią ilgai vykdė pačios ikimokyklinės įstaigos. Dabar tėvai gali registruodami vaiką pasirinkti penkis darželius ir sudėlioti juos prioriteto tvarka. Daugiausiai šansų pakliūti į tas ugdymo įstaigas, kurios yra arčiausiai deklaruotos gyvenamosios vietos.

Skundų ir nepasitenkinimo daugiausiai sulaukiama sostinėje, nes čia didžiausias vietų trūkumas. Šiemet, kaip sakė Vilniaus savivaldybės Švietimo departamento direktorius Gintaras Alfonsas Petronis, tikimasi, kad visų norinčių ir užsiregistravusių tėvų atžalos galės lankyti darželius. Anot valdininko, šiuo metu skirtumas tarp norinčių lankyti darželius ir vietų skaičiaus gali siekti apie penkis šimtus. Tačiau kai kurie tėvai nusprendžia vaiką auginti namuose arba ugdo privačiose įstaigose. Tad vietų turėtų būti pakankamai.

2014 01 10 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt