sekmadienis, gegužės 31 d.
Grybų suviliotas vaikinas atsidūrė teisme
tiesa.com
pixabay

Šiandien Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje 22 metų Kelmės rajono gyventojas R. P. buvo kaltinamas narkotinių ar psichotropinių priemonių kontrabanda be tikslo jas platinti. Vaikinas savo kaltę pripažino.

Bylos duomenimis, nusikaltimas padarytas 2019 m. liepos 15 d. R. P. naudodamasis mobilioje ryšio telefonu vienoje internetinėje parduotuvėje nusipirko tris pakuotes su psichotropine medžiaga – apie 18 g glotniagalvių (Psilocybe) grybų genties grybienos, už kurią buvo sumokėta apie 50 eurų.

Vaikinas pardavėjui nurodė, kad pirkinys turi būti atsiųstas į Šiaulius nurodytu adresu. Tų pačių metų liepos 24 d. siunta buvo sulaikyta Vilniaus teritorinės muitinės pašto poste.

R. P. teisme savo kaltę pripažino, vaikinas gailėjosi, kad nusipirko psichotropinę medžiagą. Jis sakė, jog yra tik rūkęs vadinamąją žolę, jokių kitų draudžiamų medžiagų niekada nevartojo.

Apie haliucinogeninius grybus skaitė internete. Skaitė, kad jie sukelia haliucinacijas, kitokias emocijas, suteikia laimės. Anot jo, žmonės kalbėjo, ką nuo jų patyrė. Jam pasidarė įdomu, iš smalsumo sugalvojo pabandyti.

Prisipažinimą ir gailėjimąsi dėl padaryto nusikaltimo teismas pripažino R. P. atsakomybę lengvinančia aplinkybe, sunkinančių aplinkybių teismas nenustatė. Vaikinas teisiamas pirmą kartą.

Teismas konstatavo, kad padaryta nusikalstama veika yra visiškai įrodyta kaltinamojo, liudytojų parodymais, kita byloje esančia medžiaga.

Už padarytą nusikaltimą teismas R. P skyrė 5 000 eurų baudą, kurią nuteistasis turi sumokėti per dvejus metus nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

2020 03 12 06:40
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt