antradienis, spalio 19 d.
Gydytoją užpuolusi nepakaltinama moteris teisinosi: dėl medikės veiksmų mirė mama
Dominykas Griežė
Unsplash
Gniuždantys psichikos sutrikimai

Kėdainių apylinkėse – neįprasta istorija, pasibaigusi teismų verdiktais. Medikę užpuolusi nepakaltinama pacientė teigė, kad taip pasielgė, nes dėl gydytojos aplaidumo motina patyrė insultą, o ji pati gali atsakyti už savo veiksmus. Tačiau teismai konstatavo, kad smurtinis išpuolis – ženklas, jog smurtautoja turi gydytis.

Iki šiol teismuose nagrinėjama istorija prasidėjo 2020 m. vasario 18 d. Kėdainių apylinkėse, kai į gydytojos kabinetą įsiveržusi moteris, stebint pacientui ir pagalbiniam personalui, kibo medikei į plaukus, apdraskė veidą.

Rimtų sužalojimų išvengta, tačiau ir viešosios tvarkos sutrikdymo užteko, kad nepakaltinama pripažinta moteris sulauktų priverstinio gydymo – šiuo metu smurtautoja laikoma Rokiškio psichiatrinėje ligoninėje.

Kad užpuolikė – pavojinga ir turėtų būti gydoma priverstinai, Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai nusprendė 2021 m. gegužės pabaigoje, tačiau toks sprendimas įsiteisėjo tik šiomis dienomis, kai buvo peržiūrėtas Kauno apygardos teismo. Pastaroji instancija su psichikos sveikata susijusią bylą nagrinėjo neviešai.

Į Kauno apygardos teismą kreipėsi pati smurtautoja, teigdama, kad yra psichiškai veiksni, be to, turėtų būti ne kaltinamosios, bet nukentėjusiosios vietoje. Anot apeliantės, atliekant psichiatrinę ekspertizę, ji „išsikalbėjo, nežinodama, kad tokioje vietoje negalima taip kalbėti“, o ekspertai, pasinaudodami tuo, kad moteriai niekas neatstovavo, jos žodžių nesuprato arba juos interpretavo savaip.

Moteris taip pat gynėsi, kad dėl karantino jos advokatas labai blogai atliko darbą.

Dėl gydytojos užpuolimo teisėsaugos akiratin pakliuvusi pacientė tikino, kad negrasino nužudyti gydytojos, negalėjo jai išrauti plaukų, nes neturi tiek jėgos, nemušė jos. Skunde moteris taip pat nurodė, kad ji nėra pavojinga ir yra pakaltinama, savo veiksmais bandė apginti motiną nuo agresyvių medikų veiksmų, taip pasielgė, kadangi buvo labai nusivylusi ir patyrusi didelį stresą, nes nežinojo, kaip iš gydytojų sulaukti pagalbos motinai gydyti.

Prašė paslaugos – nužudyti gydytoją

Skundą išnagrinėję Kauno apygardos teismo teisėjai Albinas Antanaitis, Giedrius Endriukaitis ir Daiva Jankauskienė jį atmetė. Anot teisėjų, pagrįstai nutarta, kad užpuolikė turi būti priverstinai gydoma.

Tokiam teisėjų sprendimui reikšmės turėjo ekspertų, liudytojų parodymai. Kėdainiuose dirbanti šeimos gydytoja nurodė, kad darbo metu ją užpuolė nepažįstama moteris, nepagrįstai kaltinusi, kad medikė jos motinai „nutraukė“ vaistus, todėl šią ištiko insultas, o užpuolikę raminti teko keliems vyrams.

Įvykio liudininkais tapo dvi slaugytojos ir du pacientai. Keli iš jų vėliau patvirtino, kad užpuolikė atrodė ir elgėsi neadekvačiai, vadino gydytoją žudike, o numalšinta prašė padaryti jai paslaugą ir nužudyti gydytoją.

Užpuolikę įvertinę medikai konstatavo, kad moterį kamuoja kliedesinis sutrikimas, dėl kurio ji negali kritiškai vertinti savo veiksmų, o dėl tokio vertinimo trūkumo visuomet ras pateisinimą potencialiam smurtui, taip yra pavojinga.

2021 09 29 11:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt