ketvirtadienis, gruodžio 3 d.
Gyvenimas Turniškėse: vieni gyvent nenori, kitų – neišvarysi
tiesa.com

Prezidento Algirdo Brazausko našlė Kristina vis dar gyvena rezidencijoje Turniškėse Vilniuje. Ekspertų teigimu, Anapilin prieš kelis metus iškeliavusio šalies vadovo žmona turėtų išsikraustyti, nes sutartis baigėsi šią savaitę. Tad moteris, pagal galiojančius teisės aktus, Turniškėse valstybei priklausančiame būste gyvena nelegaliai.

Pati K. Brazauskienė įsitikinusi, kad jai turi leisti likti Turniškėse ir niekur iš ten kraustytis neketina. Nors jai buvo pasiūlytas būstas Antakalnyje. K. Brazauskienė anksčiau yra sakiusi, kad būstą atnaujino, gražiai sutvarkė ir norėtų jame gyventi toliau.

Jos teigimu, valstybė turi daugiau būstų, kuriuose galėtų apsigyventi ofiacialūs asmenys, nebūtina atimti to, kuriame dabar gyvena mirusio A. Brazausko našlė.

Tuo tarpu dabartinė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė pasibaigus antrajai prezidentavimo kadencijai teigia tuoj pat išsikraustysianti iš Turniškių. „Žinau ir jau seniai apsisprendžiau, kad pasibaigus mano kadencijai Turniškėse gyventi neliksiu“ – žurnalistams sakė D. Grybauskaitė, o ją citavo portalas delfi.lt.

Jos manymu, gyvenimas rezidencijoje pasibaigus pareigoms, yra sovietinis reliktas ir jį reikia išgyvendinti. „Vakarų Europos šalių patirtis tokių nemonklatūrinių privilegijų prezidentų, buvusių prezidentų šeimos nariams, nenumato. Ir manyčiau, kad tai nomenklatūrinis reliktas, kurio reikėtų atsikratyti ir manau, kad Lietuva jau seniai subrendo, kad tokių privilegijų mes daugiau neturėtume“, - kalbėjo šalies vadovė.

2015 10 13 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt