ketvirtadienis, lapkričio 26 d.
Gyventojai vėl kviečiami paskirti 2 proc. sumokėto GPM paramai
tiesa.com

Gyventojai kaip ir kasmet, nuo vasario vidurio iki gegužės 2 d. vėl gali teikti prašymus skirti 2 proc. paramą nuo 2010 m. sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) paramos gavėjams – visuomeninėms organizacijoms, fondams ir kitiems juridiniams vienetams, turintiems paramos gavėjo statusą.

Gyventojų skiriama 2 proc. parama daugeliui tokių organizacijų yra vienas svarbiausių jų veiklos finansavimo šaltinių.
 
Kartu Valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad organizacijos, turinčios teisę gauti 2 proc. paramą, gali tik informuoti apie save ir savo veiklą, tačiau neturi teisės naudoti spaudimo ar kitokių neleistinų priemonių – kiekvienas mokesčių mokėtojas turi pats savarankiškai nuspręsti, kam ir kiek skirti paramos, ir tai nebūtinai kasmet turi būti tie patys gavėjai.
Prašyme galima nurodyti tiek vieną, tiek kelis paramos gavėjus, tačiau bendra prašoma pervesti pajamų mokesčio dalis negali būti didesnė kaip 2 proc.
 
Spaudimas – neteisėtas
„Ankstesniais metais mokesčių inspekcija sulaukdavo pranešimų dėl gyventojams daromo spaudimo paremti vieną ar kitą organizaciją, dažniausiai – mokyklas bei darželius, – sakė Vilniaus AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorius Dainoras Bradauskas. – Neretai vaikams išdalinamos pusiau užpildytos formos, kad šias namie baigtų pildyti ir pasirašytų jų tėvai. Tačiau tokios priemonės yra neteisėtos.“
VMI rekomenduoja gyventojams prašymus teikti elektroniniu būdu, naudojantis mokesčių inspekcijos elektronine deklaravimo sistema (EDS). Prašymus galima įteikti asmeniškai inspekcijos darbuotojui ar atsiųsti paštu.
 
Paramos gavėjo statusas – privalomas
Vilniaus AVMI primena, kad paramą galima suteikti mūsų šalyje įregistruotiems labdaros ir paramos fondams, biudžetinėms įstaigoms, asociacijoms, visuomeninėms organizacijoms, viešosioms įstaigoms, religinėms bendruomenėms, bendrijoms ir centrams, tarptautinių visuomeninių organizacijų skyriams, kitiems juridiniams asmenims, kurių veiklą reglamentuoja specialūs įstatymai ir kurių veiklos tikslas nėra pelno siekimas. Šie juridiniai asmenys privalo turėti paramos gavėjo statusą.
2010 metais Lietuvos gyventojai iki 2 proc. paramą nuo praėjusiais metais sumokėto pajamų mokesčio skyrė daugiau nei 16,7 tūkst. organizacijų, tačiau paramos davėjų skaičius 2010 m. sumažėjo beveik 93 tūkstančiais palyginti su 2009-aisiais, o paramos suma sumažėjo 34 mln. litų. Paramai skirtos sumos sumažėjimui įtakos turėjo nuo 24 iki 15 proc. sumažėjęs gyventojų pajamų mokesčio tarifas, nuo kurio gyventojai skiria iki 2 proc. paramą organizacijoms, bei sumažėjusios gyventojų pajamos.

2011 02 17 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt