antradienis, liepos 5 d.
Gyvūnų mylėtojai skambina pavojaus varpais: „Kikoje“ gyvūnai kenčia nuo tragiškų gyvenimo sąlygų
Greta Burlėgaitė
BNS
Asociatyvi nuotrauka

Gyvūnų mylėtojai skambina pavojaus varpais, jie tikina, kad parduotuvėse „KIKA“ laikomi ir pardavinėjami gyvūnai kenčia nuo tragiškų gyvenimo sąlygų. Pasak jų, minėto tinklo parduotuvėse laikomi augintiniai yra kankinami, neprižiūrimi, o juos nusipirkus dalis po kelių dienų nugaišta. Tinklo atstovai sako, kad jų parduotuvėse gyvūnai yra prižiūrimi puikiai, tačiau Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atlikti patikrinimai rodo ką kita.

„Jau nuo labai seniai kalbama apie tai, kad parduotuvėse „KIKA“ laikomi ir pardavinėjami gyvūnai kenčia nuo tragiškų gyvenimo sąlygų. Gyvūnėliai ne tik kad ėda pačios prasčiausios kokybės ėdalą, kuris tik palaiko jų gležnus kūnelius egzistavimui, geria prarūgusį vandenį iš supelijusių gertuvių, bet ir yra tiesiog gniuždomi psichologiškai.

Jie tiesiog egzistuoja tuose stikliniuose narvuose, kuriuose tėra kelios mažos skylutės orui patekti. Gyvūnai keliese sugrūsti į mažiausio dydžio narvelius, neturi vietos net apsisukti, o ką kalbėti apie judrių veislių gyvūnus, kuriems palakstyti yra tiesiog privaloma“, – Alfa.lt pasakojo gyvūnų mylėtoja.

Net nebūdamas veterinaru, tu gali matyti iš gyvūno, kad jis tiesiog merdi tame narve.

Pasak moters, dalis iš „KIKOS“ parduotuvių pirktų gyvūnų, patekę į naujus savo namus, greitai nugaišta. Taip yra, nes esą gyvūnai būna tiek iškankinti „KIKOS“ parduotuvėse, kad vėliau tiesiog nebeatlaiko.

„Yra labai daug istorijų, kai žmogus pasiryžta pasiimti naują šeimos narį į namus, tačiau parduotuvėje „KIKA“ nusipirktas augintinis kartais nė paros neišlaiko ir tiesiog nugaišta. Nors ten dirbantys veterinarai nuolatos tikina klientus, kad gyvūnėliai tikrai sveiki ir su jais viskas gerai. Kaip su jais gali būti viskas gerai, jei net nebūdamas veterinaru tu gali matyti iš gyvūno, kad jis tiesiog merdi tame narve“, – teigė moteris.

Patikrinimų metu rasta pažeidimų

Alfa.lt susisiekė su VMVT, kuri atlieka tikrinimus subjektuose, vykdančiuose prekybą gyvūnais. Tarnyba pranešė, jog per pastaruosius dvejus metus tikrinimai atlikti 21-oje „KIKAI“ priklausančioje gyvūnų augintinių prekybos vietoje Vilniuje, Šiauliuose, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Kaune.

„Keturiais atvejais buvo fiksuota pažeidimų: nenurodyta privaloma informacija šalutinių gyvūninių produktų ir perdirbtų šalutinių gyvūninių produktų ar gaišenų važtaraščių formose, apskaitos reikalavimų pažeidimai, neišvalyta gyvūnų augintinių laikymo įranga“, – teigė VMVT Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus atstovai.

Tarnyba taip pat patvirtino, jog yra gavę gyventojų skundų apie gyvūnų sveikatingumo ir gerovės pažeidimus gyvūnų prekybos vietose „KIKA“, tačiau atliekant tyrimus pranešimuose nurodyti faktai nepasitvirtino.

Gyvūnų mylėtojai ne tik atitinkamoms tarnyboms praneša apie esą netinkamą „KIKOS“ darbuotojų elgesį su gyvūnais, bet jie šia informacija dalijasi ir internete.

Gyvūnus pardavinėjantis tinklas sako, jog pas juos gerai viskas, pažeidimų esą nėra

„KIKOS“ Rinkodaros skyriaus vadovė Greta Savickaitė reaguodama į gyvūnų mylėtojų mestus kaltinimus tikino, kad jų parduotuvėse laikomi gyvūnai yra prižiūrimi tinkamai.

„Parduotuvėse „KIKA“ gyvūnai yra laikomi specialiai pritaikytose laikymo vietose, mūsų veiklą tikrina teritorinių VMVT vet. gydytojai. Veiklai yra išduoti leidimai. Visiems gyvūnams prieš atvykstant į parduotuves taikoma veterinarų patikra ir toliau jie atidžiai prižiūrimi parduotuvės darbuotojų.

Gyvūnų laikymo sąlygos yra reglamentuotos ir atitinka visus Gyvūnų gerovės užtikrinimui taikomus reikalavimus. Gyvūnai yra maitinami kiekvienai gyvūnų rūšiai priskirtu maistu, maisto normos yra paskiriamos pagal veterinarų ir technologų sudarytas maisto dozavimo lenteles“, – Alfa.lt sakė G. Savickaitė.

Patinka mūsų portalo naujienos? Sekite Alfa.lt feisbuke. Norite matyti tik įdomiausias naujienas glaustai? Tuomet ieškokite mūsų „Telegram“ ir tviteryje.

2022 06 13 12:09
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt