trečiadienis, spalio 5 d.
Homoseksualus LRT eteryje užsipuolusį Liaudies partijos atstovą palaužė teismo baudos: neišgali susimokėti, baiminasi dėl buto
Alfa.lt
Stop kadras
Pranciškus Valickas

2020 m. rinkimuose į Seimą dalyvavęs Lietuvos liaudies partijos kandidatas Pranciškus Valickas po šios rinkimų kampanijos net du kartus buvo nuteistas. Bylos atsirūgo: vyras šiuo metu neišgali susimokėti jam skirtų baudų, nes jos didesnės nei jo pensija.

Pirmoji bauda jam buvo skirta, kai LRT organizuotuose debatuose dalyvavęs Liaudies partijos kandidatas pareiškė, kad „iškrypėliai galės įsivaikinti vaikus, juos žaginti“. Taip P. Valickas pasisakė apie Stambulo konvencijos ratifikavimą.

Po šių debatų į prokuratūrą dėl neapykantos kurstymo kreipėsi tuometiniai kandidatai į Seimą – teisingumo ministre vėliau tapusi Evelina Dobrovolska ir Tomas Vytautas Raskevičius. Dar praėjusį rugsėjį vyras buvo pripažintas kaltu, o nuteistajam už neapykantos kurstymą buvo skirta 5 tūkst. eurų bauda.

Pastarąją nuteistasis įpareigotas dalimis sumokėti per dvejus metus, kas mėnesį sumokant ne mažiau kaip 208,33 euro.

Kita bauda P. Valickui buvo skirta už pareigūnų nurodymų nevykdymą. 2020 m. gruodžio 5 d. Vilniuje policijai sustabdžius protesto dalyvius akcijoje prieš karantino suvaržymus, Liaudies partijos atstovas visaip bandė išvengti sulaikymo.

Tuo metu P. Valickas atsisakė pareigūnams pateikti savo asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus ir spyrė Vilniaus apskrities VPK pareigūnui. Šioje byloje teismas vyrui skyrė 2,4 tūkst. eurų baudą, kurią įpareigojo sumokėti per metus laiko, sumokant ne mažiau nei po 200 eurų per mėnesį.

Vis dėlto Liaudies partijos atstovas privalėjo teismo prašyti pratęsti baudos sumokėjimo terminą, kadangi, kaip nurodoma prašyme, „jo vienintelės pajamos – senatvės pensija“. Portalo Respublika.lt turima informacija, P. Valicko pensiją sudaro 313 eurų.

„Paskirtos 2,4 tūkst. eurų baudos sumokėjimas per nustatytus 12 mėnesių yra neįmanomas. Jo pajamos ar santaupos skiriant baudą nebuvo aptartos. Nuteistajam priklauso 2 kambarių butas, jis gauna senatvės pensiją, todėl, ateityje kilus aplinkybėms dėl priverstinio išieškojimo, abejotina, ar išieškojimas būtų nukreiptas į turtą, būtiną pragyvenimui“, – nurodoma teismo nutartyje.

Vilniaus miesto apylinkės teismas atsižvelgė į sunkią finansinę P. Valicko padėtį ir nutarė pratęsti baudos sumokėjimo terminą iki dvejų metų.

2022 08 11 09:44
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt