sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Į bėdą patekusią vienuoliktmetę išgelbėjo draugiški policininkai
tiesa.com

Šiauliuose mažametė mergaitė pakliuvo į nepavydėtiną situaciją dėl miesto autobusus vairuojančių vairuotojų beširdiškumo. Tiesa, jai pagalbos ranką ištiesė ir namo padėjo sugrįžti policininkai.

Istorija nutiko praėjusią savaitę, tačiau žiniasklaidos atstovus ji pasiekė praėjus kelioms dienoms po įvykio.

Praėjusią savaitę po pietų į darbą Kaštonų alėja ėjęs Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Specialiųjų užduočių valdybos viršininkas Nerijus Pupininkas išgirdo gailiai verkiančią mergaitę. Ji buvo su ryškiai geltona liemene ir dviratininko šalmu. Ji sėdėjo ant šaligatvio bortelio, šalia – dviratis.

„Vaikas verkė pasikūkčiodamas, atrodo, net įkvėpti negali. Šalia stovėjo vyresnio amžiaus pora, kurie bandė kalbinti mergaitę, tačiau ši nieko nesakė,“ – prisiminė pareigūnas.

N. Pupininkas ir toliau kalbino mergaitę, kuri po truputį nusiramino ir papasakojo, į kokią situaciją pakliuvo. Paaiškėjo, kad 11-metė Gabrielė dalyvavo mokslo metų pabaigos žygyje dviračiais.

Mergaitė gyvena miesto pakraštyje – pietiniame mikrorajone tad į mokyklą, kuri yra centre, važiuoja autobusu. Ryte vairuotojas leido į autobusą įsivaryti dviratį, tačiau važiuojant į namus vaikas susidūrė su kliūtimi – kiti vairuotojai dviračio vežtis neleido ir ji nežinojo, kaip grįžti namo.

„Mergaitės paklausiau ar nebijo policijos, sakė ne. Kadangi visai čia pat komisariatas, pasiūliau jai eiti drauge, kur ir sugalvosime, kaip išspręsti visą situaciją,“ – pasakojo policininkas.

Kaip skelbė Šiaulių apskrities policija, N. Pupininkas grįžęs į kabinetą susisiekė su kolegomis ir paprašė pagalbos. Netrukus buvo atsiųstas ekipažas ir mieste dirbantys pareigūnai mergaitę ir jos dviratį nuvežė namo.  

„Vilkėjau uniformą, tad manau būtent dėl to mergaitė manimi labiau pasitikėjo nei kitais praeiviais. Tiesa, kol su ja kalbėjausi, išgirdau ne vieną repliką, už ką baudžiu mergaitę, kad turėčiau ją paleisti ir pan. Kol ėjome į policijos komisariatą, aš vedžiau mergaitės dviratį, taip pat mačiau praeivių žvilgsnius. Jie tikriausiai galvojo, kad vedu mergaitę bausti. Šiek tiek gaila, kad toks visuomenės požiūris, o juk dažnai mes ištiesiame pagalbos ranką,“ – apgailestavo N. Pupininkas.

2017 06 09 13:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt