sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Į darželį Vilniuje – per pažintis ir kyšius
tiesa.com

Kad iki mokyklinio amžiaus vaikus auginantys tėvai Vilniuje nuo jų gimimo turi sukti galvas, kur reiks juos palikti, kai ateis laikas grįžti į darbą, niekam ne paslaptis. Miesto savivaldybė prieš kelis metus pakeitė vaikų į darželius priėmimo tvarką perimdama šią funkciją iš darželių.

Kad procesas nėra skalndus, tėvai suprato gana greitai, nes elektroninė registravimo sistema strigo, darbuotojai neatsakinėjo nei į tėvų skundus, nei į jų klausimus. Be to nuolat buvo pabrėžiama, kad priėmimas į daželius vyksta nešvariai, t.y. už kyšius. Savivaldybė ilgai tai neigė.

Panašu, kad tai tiesa. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) surinko medžiagą, kuri turėtų įrodyti, kaip pirmumo teisės neturinčių tėvų vaikai patekdavo į darželius.

Kaip pranešė portalas Delfi.lt, Vidaus audito metu nustatyta nemažai galimų pažeidimų. 4 atvejais be patvirtinančių dokumentų pirmenybė gauti darželį buvo sudaryta diplomatų vaikams, vienu atveju paaiškėjo, kad į darželį be eilės priimtas vaikas net ne diplomato, o dirbančiojo Užsienio reikalų ministerijoje.

6 atvejais į darželį pirmumo teisė skirta ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojų vaikams, nors Gyventojų registro duomenys to nepatvirtino.

Ataskaitoje vardijamos įvairiausios aplinkybės, dėl kurių vaikai į darželius buvo priimami be eilės, nors neturėjo tam teisės. Net 39 atvejais vaikų priėmimo be eilės priežastys tiesiog nenustatytos, nes atsakingi darbuotojai nepateikė paaiškinimų ar sprendimus pagrindžiančių dokumentų.

Viena absurdiškiausių situacijų, kuri nusako korupcijos lygį ir valdininkų apsukrumą, buvo tokia: darželyje žmogus įdarbintas vos vienam mėnesiui, kad vaikas gautų pirmumo teisę ir patektų į darželį. Atžalai pradėjus lankyti ugdymo įstaigą, vienas iš tėvų – atleistas.

“Tiesa” jau ne kartą rašė, kad sostinėje dvejų-septynerių metų vaikų yra gerokai daugiau nei vietų valstybiniuose darželiuose. Tėvai nuolat piktinasi, kad yrta priversti per mėnesį išleisti tūkstančius litų už vaikų lavinimą privačiuose darželiuose arba mokėti atlyginimą auklei. Net grasino paduoti savaivaldybę į teismą ir prisiteisti patirtas išlaidas, nes pagal Konstituciją vaikams ugdymas turi būti nemokamas.

2014 12 06 16:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt