antradienis, sausio 26 d.
Į kavines savo tortus neštis draudžiama
tiesa.com

Lietuvoje įsigaliojo įsakymas, kuris draudžia į kavines ir restoranus bei kitas maitinimo įstaigas neštis savo maistą. Nuo šiol į savo organizuojamas šventes žmonės nebegalės atsinešti tortų, mėsos bei žuvies patiekalų. Kaip tvirtino Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, būtent nuo šio ir panašaus savo maisto pastaruoju metu kilo daug apsinuodijimo maistu protrūkių, kuriems ir stengiamasi užkirsti kelią.

,,Mūsų specialistų atliktų tyrimų duomenimis, pernai metais dėl pačių svečių atsineštų į pobūvius vaišių (tortų, briedienos kepenų pašteto, namuose rūkytos žuvies ir kt.) galėjo kilti 6 žarnyno susirgimų protrūkiai. Todėl, siekiant užtikrinti maisto saugą ir higieną, viešojo maitinimo įmonėse (restoranuose, kavinėse, užkandinėse ir kt.) griežtinami maisto tvarkymo reikalavimai“,- tvirtino Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Rita Sadūnaitė.

Anot specialistės, pagal šį įsakymą, organizuojant pobūvius, šventes ar kt. renginius, bus draudžiama priimti iš paslaugų užsakovų jų pirktą ar namuose gamintą maistą, be to, viešojo maitinimo įmonės privalės užtikrinti, kad maisto netvarkytų sergantys asmenys ar ligų, kurios gali plisti per maistą, nešiotojai.

Remiantis pateiktais duomenimis, 2012 metais ūmių infekcinių žarnyno susirgimų atvejų sumažėjo nuo 25, kurie buvo užfiksuoti 2011-aisiais, iki 14. Susirgusių asmenų skaičius taip pat yra ženkliai mažesnis – 246 asmenys 2011 metais, o pernai jau tik 137 susirgę žmonės. Beveik pusė šių užregistruotų protrūkių – dėl į viešojo maitinimo įmonėse organizuojamus pobūvius užsakovų atsinešto pirkto ar namuose gaminto maisto.

2013 03 28 08:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt