šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Į Lietuvą grįžo pirmieji piliečiai iš Venesuelos
Alfa.lt

Iš Venesuelos šiandien grįžo pirmieji 9 Lietuvos piliečiai. Humanitarinei krizei Venesueloje toliau gilėjant, Lietuvos ambasada rūpinasi ten gyvenančiais lietuviais, bei jų perkėlimu čia. Lietuviams ir jų šeimoms yra suorganizuojama kelionė, suteikiamas būstas ir darbas.

Įgyvendinant asmenų perkėlimo į Lietuvą įstatymą į Lietuvą yra perkeliami piliečiai, jų sutuoktiniai bei asmenys, turintys teisę į Lietuvos pilietybę. Užsienio reikalų ministerija ir perkėlimą koordinuojanti Lietuvos ambasada Ispanijoje rūpinosi šių asmenų parvykimu – sutvarkė vizas, nupirko bilietus skrydžiui iš Madrido. Pagal Asmenų perkėlimo į Lietuvą įstatymą, atvykusiais pasirūpins Pabėgėlių priėmimo centras.

Lietuvos ambasada Ispanijoje bendrauja su beveik 50 Lietuvos piliečių arba lietuvių kilmės asmenų, kurie svarstytų persikelti į Lietuvą, jei tam būtų sudarytos sąlygos. Perkeliamiems asmenims bus padengtos kelionės išlaidos, suteiktas gyvenamasis būstas, skirtos išmokos įsikūrimui bei būtiniausioms reikmėms, vaikų ugdymui, bei teikiama parama lietuvių kalbos mokymuisi.

Lietuvos gyventojų registro duomenimis, Venesueloje gyvena 187 Lietuvos piliečiai. Lietuvių bendruomenė Venesueloje vienija apie 400 lietuvių kilmės asmenų. Manoma, kad Venesueloje gyvena apie 1 000 Lietuvos piliečių ir lietuvių kilmės asmenų.

2020 08 21 13:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt