trečiadienis, spalio 20 d.
Į Lietuvą iš Baltarusijos patekti bandė 84 migrantai, nė vienas ne buvo įleistas
tiesa.com
Paulius Peleckis/Fotobankas

Praėjusią parą į Lietuvą iš Baltarusijos patekti bandė 84 migrantai, nė vienas nebuvo įleistas, šeštadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

Migrantai iš Baltarusijos į šalį patekti bandė ties Ignalinos, Šalčininkų, Varėnos ir Lazdijų rajonais. Per pastarąjį į Vakarų Europą kaip ir ankstesnėmis dienomis bandė patekti didžioji dalis tokių migrantų.

Ankstesnėmis paromis šią savaitę daugiausia taip pat buvo fiksuojama po kelias dešimtis tokių bandymų.

Penktadienį ties Lazdijų rajonu prie sienos Baltarusijos pusėje buvo šaudoma pavieniais šūviais. Dar porą šūvių prieš vidurnaktį Baltarusijos pusėje paleisti ties Švenčionių rajonu.

Kaip ir ankstesnėmis dienomis, ties Druskininkų savivaldybe Baltarusijos pusėje penktadienį įvairiu laiku girdėjosi pabūklų šūviai. Lietuvos pasieniečių manymu, šaudoma kaimyninėje šalyje esančiame Gožos poligone.

Tarnybinių ginklų, specialiųjų priemonių ar fizinės prievartos veiksmų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Į šalį šiemet per pasienį su Baltarusija pateko beveik 4,2 tūkst. neteisėtų migrantų, dauguma jų – irakiečiai.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali situacija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 10 02 09:08
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt