šeštadienis, rugpjūčio 13 d.
Į Lietuvą lagaminus pakuojasi dar 30 afganistaniečių, NATO bendradarbių
Evaldas Labanauskas
KAM
Rugpjūčio mėnesį į Lietuvą evakuota 170 talkinusių afganistaniečių vertėjų su šeimos nariais.

Be jau esančių maždaug 170 afganistaniečių, talkinusių lietuvių kariams, netrukus į Lietuvą gali atvykti dar 30 afganistaniečių, kurie dirbo NATO. Tai portalui Alfa.lt patvirtino Lietuvos ambasadorius prie NATO Deividas Matulionis.

„Tas klausimas jau išspręstas. Mes esame indikavę, ir buvo Migracijos komisijos sprendimas paimti iki 30 asmenų, bet šiuo metu situacija yra tokia, kad dar sprendžiama, ar reikės mūsų pagalbos, nes kitos šalys didina savo įsipareigojimus“, – Alfa.lt teigė ambasadorius.

Pasak jo, iš viso iš Afganistano evakuota 1,5 tūkst. afganistaniečių, tiesiogiai dirbusių su NATO. Šiuo metu Kosove yra 800 ir Lenkijoje – 150 žmonių. Kitus jau šalys sąjungininkės „pasidalijo“.

„Tikrai paimtume 30, bet kitos šalys pradėjo stipriau angažuotis, ir tas skaičius natūraliai mažėja ir nėra tokio aštraus poreikio, kaip buvo prieš tris savaites“, – sakė D. Matulionis. Jis pridūrė, kad Lietuva laikysis savo įsipareigojimo.

Trečiadienį BNS pranešė, kad 167 Lietuvai talkinusiems Afganistano vertėjams ir jų šeimų nariams Migracijos departamentas suteikė politinį prieglobstį Lietuvoje.

„Priimtas sprendimas 167 afganistaniečiams suteikti pabėgėlio statusą, tai reiškia – išduoti leidimą nuolat gyventi Lietuvoje. Rytoj jie bus supažindinti su sprendimais, dar užtruks kelias dienas, kol bus pagaminta leidimo gyventi kortelė“, – BNS sakė Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.

Anot jos, dar dėl 11 asmenų procedūros nėra baigtos, laukiama papildomos informacijos iš kitų tarnybų. Pasak E. Gudzinskaitės, didžioji dalis į Lietuvą atgabentų Afganistano piliečių gyvena Raseiniuose, dalis – Vilniuje. Jie Raseiniuose galės tris mėnesius naudotis integracijos programa, gauti numatytas išmokas, galės dirbti.

„Šiuo metu jie neturėjo teisės įsidarbinti, bet, kiek girdėjau iš mero, kažkokių darbo variantų yra. Tad manau, vos tik gavę leidimus, jie galės įsidarbinti“, – tvirtino departamento direktorė.

Afganistaniečiai, lietuviams talkinę vertėjai, į Lietuvą atgabenti rugpjūtį, kai Afganistano kontrolę išvykstant paskutiniams JAV kariams perėmė Talibanas, užėmęs sostinę Kabulą. Iš viso per dešimties dienų trukmės misiją Lietuvos kariai ir diplomatai, vadinamasis „Kabulo vienuoliktukas“, padėjo pargabenti per 170 Lietuvai talkinusių afganistaniečių vertėjų su šeimos nariais, bėgančių nuo jų šalį perėmusių talibų.

2021 09 30 10:46
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt