antradienis, birželio 2 d.
Į Lietuvą sugrįžti negalinti šeima nesulaukė pagalbos: visos tos karštos linijos neveikia
tiesa.com
Facebook

Šalyje paskelbus karantiną kai kurie Lietuvos piliečiai pakliuvo į nepavydėtiną situaciją – norėdami iš užsienio grįžti namo, to padaryti jie negali. Taip įvyko ir šiuo metu Tailande įstrigusios klaipėdietės Indrės Gedminės šeimai – tik atvykus į oro uostą buvo pranešta, kad lietuviai negalės skristi namo.

Portalui Alfa.lt moteris pasakojo, kad į Tailandą išskrido vasario 27 d. Tuomet dar nė minties nebuvo, kad Lietuvoje bus paskelbtas karantinas, kad bus uždarytos ir kitų valstybių sienos.

„Į Tailandą atvykome vasario 27 d. Būdami čia bandėme pasiankstinti skrydį namo, tačiau nebuvo jokios galimybės to padaryti“, – pasakojo pašnekovė.

Išskristi iš Tailando šeima turėjo kovo 16-ąją su „Norwegian“ avialinijomis. Kadangi tiesioginių skrydžių iš Tailando į Lietuvą nėra, vos pasiekusi Norvegijos sostinę Oslą, I. Gedminės šeima planavo jungtiniu skrydžiu grįžti į Palangą. Visgi vos atvykus į Tailando Krabio oro uostą lietuviams buvo pasakyta, kad į šį reisą bus priimti tik Norvegijos piliečiai.

„Kad neskrisime namo, sužinojome tik tada, kai priėjome prie skrydžio registracijos, kad paliktume savo bagažą. Darbuotojai pasižiūrėjo į mūsų pasus, pamatė, kad nesame norvegai, ir pasakė, kad neskrisime. Nustebome, kaip taip gali būti, nes apie atšaukiamą skrydį niekas nebuvo pranešta. Jie neįsileido nieko, nei švedų, nei suomių, susirinko tik norvegus ir išskrido“, – pasakojo pašnekovė.

I. Gedminė neslėpė nuostabos, kad tokie drastiški sprendimai buvo priimti staigiai ir iš anksto neįspėjus. Tiesa, moteris pasakojo, kad dar savaitgalį, vos paskelbus apie Lietuvos sienų uždarymą, šeima bandė paankstinti savo skrydį, tačiau to jiems padaryti nepavyko – visi bilietai buvo iššluoti.

„Kai nepavyko išskristi anksčiau, galvojome, kad turime savo skrydį, tad laukėme jo. Tuo labiau net negalėjome pagalvoti, kad negalėsime palikti šalies – mes užsiregistravome į skrydį, mums net paskyrė vietas lėktuve, o ir turėjome skristi jungtiniu reisu į Palangą. Viskas buvo atšaukta paskutinę minutę ir atrodo, kad jokių prošvaisčių kol kas nėra“, – sakė moteris.

I. Gedminė tikino, kad, vos atšaukus skrydį, jai pavyko susisiekti su Lietuvos užsienio reikalų ministerija, tačiau čia jokios pagalbos jie negavo.

„Mums pavyko susiskambinti su Lietuvos užsienio reikalų ministerija. Šie mums sakė susisiekti su kitomis oro linijomis, nusipirkti kitą skrydį, bet mes paprašėme jų susitarti su Norvegijos ambasada, kad leistų mums skristi, nes mes vykstame namo į Lietuvą. Jie sakė, kad nesusisieks, negalės padėti“, – apmaudo neslėpė ji.

Nors Užsienio reikalų ministerija prašo nepanikuoti ir žada parskraidinti namo visus lietuvius iš viso pasaulio, I. Gedminė tikina, kad kol kas neaišku, nei kada, nei kaip tai bus padaryta.

„Realiai visos tos karštos linijos neveikia. Paprašėme, kad susisiektų su Norvegijos ambasada, jie nesusisiekė, aš pati parašiau Norvegijos ambasadai per feisbuką, tai jie atsiuntė kontaktinį numerį, bet šis nepakėlė ragelio. Tuomet mums paskambino Tailando konsulas ir pasakė, kad nieko negali padaryti“, – nemalonia patirtimi dalijosi ji.

Tailande įstrigusi šeima tikina nežinanti ko imtis. „Nežinau, ką darysime. Tikimės, kad pavyks susigrąžinti pinigus už skrydį, nes atostogos buvo planuotos seniai, dar prieš karantiną, tai mums reikia iš kažko gyventi. Tuo labiau kad,grįžus į Lietuvą, dvi savaites tektų praleisti karantine ir izoliuotis.

Susidarė įspūdis, kad visur tvyro didelis chaosas. Atrodo, kad visi atsakomybę už įstrigusius piliečius stumia vieni nuo kitų. Dabar bandome ieškoti ne skrydžio bilieto per kažkokią šalį namo, o bandome ieškoti agentūrų, kitų piliečių. Tokių, kaip mes, čia yra labai daug“, – sakė ji.

Alfa.lt primena, kad Lietuvos užsienio reikalų ministerija prieš kurį laiką informavo, kad visi piliečiai, kurie neturi galimybių savarankiškai grįžti į Lietuvą, iki kovo 17 d. kviečiami registruotis. Nurodoma, kad, atsiradus galimybei organizuoti kelionę į Lietuvą, ambasada su piliečiais susisieks atskirai ir informuos apie kelionės sąlygas.

2020 03 16 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt