penktadienis, spalio 7 d.
Į protestą susirinkusiems pareigūnams – A. Bilotaitės akibrokštas: nežinau, ko jie nori
Alfa.lt
Alfa.lt
Pareigūnų protestas prie Vyriausybės

Trečiadienio popietę Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) prie Vyriausybės surengė protesto akciją. Anot protestuotojų, šiuo metu vidaus reikalų sistema nepakankamai kompensuoja pareigūnų patiriamas išlaidas tarnybos metu.

Kompensacija – lyg nuolaida degalinėje

LTPF pirmininkės Loretos Soščekienės teigimu, kompencacijų klausimas yra svarbus visiems statutiniams pareigūnams. „Ši problema – tik ledkalnio viršūnė. Jau anksčiau kompensavimo mechanizmai nebuvo adekvatūs, o šiuo metu kone dvigubai pakilus degalų kainoms, jie tampa niekiniais ir gerokai prasilenkia su realybe. Valstybės kompensacija prilygsta nuolaidai degalinėje“, – teigė L. Soščekienė.

LTPF pirmininkė pabrėžė, jog šią problemą kantriai bandyta spręsti dialogu kone metus, tačiau nebuvo nesulaukta jokių postūmių ar apskritai didesnio susidomėjimo. „Neseniai buvome susitikę su pačia Vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite, kuri patikino, jog bus imtąsi veiksmų, tačiau ligi šiol tiesioginio poveikio nejaučiame. Pareigūnai jaučiasi finansiškai speičiami į kampą ir, nors šiuo sudėtingu metu norėtų atsiduoti tarnybos reikalams, o ne protestuoti“, – nuogąstavo LTPF pirmininkė.

Dabar pareigūnams, tarnybos metu patiriantiems kelionės išlaidas, yra kompensuojami 8 centai nuo kilometro. Protestuotojai teigimu, juos tenkintų dvigubai padidinta kompensavimo suma.

Nemotyvuoja jaunimo

Protesto metu L. Soščekienė atkreipė dėmesį, jog pareigūnų patiriamų išlaidų kompensavimo problema yra glaudžiai susijusi ir su profesijos presitižiškumu. „Yra nemažai jaunų žmonių, kurie baigę mokslus, nusprendžia tapti pareigūnais. Deja, dalis jų greitai pakeičia savo nuomone, nes apsiskaičiavę pamato, jog už siūlomą atlyginimą neapsimoka važinėti iš regiono į Vilnių. Valstybė nemotyvuoja jaunų žmonių tapti pareigūnais, todėl ilgainiui susidursime su valstybės tarnautojų stygiumi, nes jų niekas nepritrauks“, – akcentavo moteris.

LTPF pirmininkė patikino, jog šiuo metu valstybės tarybą palieka nemažai pensijinio amžiaus sulaukusių asmenų. „Dalis jų nebenori dirbti ne tik dėl sveikatos problemų, bet ir menko atlyginimo“, – sakė L. Soškienė

Ministrė kviečia bendram darbui

Proteste taip pat dalyvavusi Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė patikino nesuprantanti, ko nori protestuojai ir kodėl pasirinkta tokia forma dėmesiui atkreipti.

„Šiuo metu pareigūnams atlyginimams yra skiriamas rekordinis biudžetas. Visi kiti sprendimai – pakeliui, tačiau man vis dar kyla klausimas, kodėl šiandienos protestui yra pasirinkta tokia forma. Todėl tikrai kviečiu visus konstruktyviam bendram darbui“, – pabrėžė ministrė.

A. Bilotaitės akcentavo, jog jos pačios asmeninė pozicija – stovėti už pareigūnus ir jų interesus.

VRM duomenimis, šių metų valstybės biudžete viešojo saugumo sričiai buvo skirta 642,8 mln. eurų.

Anot L. Soškienės, nepaisant to, jog pareigūnų atlyginimams yra skiriami tūkstančiai, realybėje jie padidėja daugiausia per 40 eurų į rankas.

2022 09 07 17:28
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt