ketvirtadienis, gegužės 6 d.
I. Šimonytė apie greituosius antigeno testus parduotuvėse: manau, kad tai bus padaryta
BNS

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia mananti, kad greitaisiais antigeno testais bus prekiaujama ir parduotuvėse.

Kaip žurnalistams antradienį Seime sakė Vyriausybės vadovė, šį klausimą nagrinėja Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba.

„Turint mintyje, kad tai yra medicininė procedūra, turi būti atlikti tam tikri akreditavimo veiksmai, kad, kaip rašoma mikrobangių krosnelių instrukcijose, ten negalima dėti džiovinti katino, panašu, kad kažkaip atrodo, jog žmonės su antigenų testu irgi gali sau padaryti kažkokią didelę žalą, todėl tas akreditavimas vyksta“, – teigė I. Šimonytė.

„Tikrai bus galima prekiauti vaistinėse, prekybos centruose, kas pasirinks tą daryti, ir žmonės galės pasitestuoti patys“, – pridūrė ji.

Antradienį tokį prašymą išsakė prekybininkai. Anot Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktorės Rūtos Vainienės, taip padidėtų šių testų prieinamumas.

„Prekybininkai jau dabar turi teisę prekiauti nereceptiniais vaistais ir šia galimybe naudojasi. Manome, kad prekyba savikontrolės testais būtų visiškai saugi“, – pranešime sakė R. Vainienė.

Jos teigimu, greituosius COVID-19 antigeno testus prekybos vietose galima įsigyti Vokietijoje, Lenkijoje, Austrijoje ir Čekijoje.

Šiuo metu Sveikatos apsaugos ministerija svarsto leisti įsigyti šių testų vaistinėse.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 13 15:46
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt