pirmadienis, spalio 18 d.
I. Šimonytė: griežtinant reikalavimus dėl kaukių dėvėjimo karantino nereikės
BNS
Fotobankas
Ingrida Šimonytė

Vyriausybė planuoja grąžinti reikalavimą dėl privalomo kaukių dėvėjimo uždarose patalpose ir tam pakaks ekstremaliosios situacijos režimo, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Ekstremaliosios situacijos reglamentavime bus tie pakeitimai padaryti ir bus praplėstas reikalavimų sąrašas dėl kaukių dėvėjimo uždarose patalpose“, – antradienį žurnalistams Seime sakė I. Šimonytė.

Pasak premjerės, jei bus spėti parengti projektai, šį klausimą Vyriausybė svarstys trečiadienį.

Vyriausybės vadovė taip pat patvirtino, kad daugiau pakeitimų, pvz., nustatant taisykles renginiams, kaip buvo svarstoma anksčiau, neplanuojama.

Vyriausybės vadovė pabrėžė, kad esminis klausimas pasirenkant teisinį režimą – karantiną ar ekstremaliąją padėtį – yra tai, kam teks atsakomybė už kaukės nedėvėjimą.

„Iš naujausių teisininkų išvadų panašu, kad apsieisime su ekstremaliąja padėtimi, buvo pagrindinis klausimas, ar atsakomybė ekstremaliosios situacijos atveju už reikalavimo nesilaikymą tenka tam, kam turėtų tekti – ne paslaugų teikėjui, ne pardavėjui, ne įstaigai, ne organizatoriui, o žmogui, kuris nesilaiko reikalavimų. Teisininkai patikino, kad taip, taip būtų net ir nesant karantino režimo“, – sakė premjerė.

Blogėjant epidemiologinei situacijai valdžios institucijos planuoja įvesti privalomą kaukių dėvėjimą uždarose erdvėse.

Dabar turintiesiems galimybių pasą kaukių dėvėjimas yra rekomenduojamas.

Lietuva praėjusią savaitę įžengė į blogiausią, „juodąją“, pandemijos spalvinę zoną. Statistikos departamento antradienį paskelbtais duomenimis, per praėjusią parą nustatyti 1225 nauji COVID-19 atvejai, mirė 11 žmonių.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusine infekcija skaičius 100 tūkst. gyventojų pasiekė 634,7 – per parą paaugo keliolika punktų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 09 28 16:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt