penktadienis, balandžio 16 d.
I. Šimonytė įvardijo pagrindinį vakcinacijos iššūkį
BNS

Lietuvą pasiekiant dideliems vakcinų kiekiams, pagrindinis iššūkis bus jas efektyviai panaudoti, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Pagrindinis artimiausio laiko iššūkis ir uždavinys bus kaip įmanoma geriau panaudoti tas vakcinas, kurių šią savaitę tikrai gausime, lyginant su bet kuriomis savaitėmis anksčiau, jau labai nemažai ir šią savaitę savivaldybėms yra jau arba bus paskirta daugiau negu 130 tūkst. dozių, iš kurių pirmajai dozei galima bus skirti 96 tūkst.“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė ministrė pirmininkė.

Pasak jos, paskirstymas savivaldybėms suplanuotas taip, kad jos, galėtų imtis priemonių paskiepyti „nemažai rizikos grupėje esančių asmenų“.

„Mes turime dar maždaug 300 tūkst. žmonių, kurie yra amžiaus 65+ ir dar panašiai tiek žmonių, kurie yra jaunesni, bet turi įvairių ligų, dėl kurių jie taip pat yra skiepijami prioriteto tvarka. Per tą laiką, per artimiausią pusantro mėnesio, yra svarbiausia šiuos žmones paskiepyti kaip įmanoma greičiau, kaip įmanoma daugiau“, – kalbėjo premjerė.

I. Šimonytė sakė, kad šiuo metu Valstybinė ligonių kasa skaičiuoja įkainį dėl darbo poilsio ir švenčių dienomis, kuris bus taikomas nuo balandžio ir leis savivaldybėms plačiau spręsti dėl vakcinacijos savaitgaliais.

„Jeigu tik savivaldybės nuspręs, kad organizuoja vakcinaciją taip pat ir savaitgalį, tai, manau, kad joms su šiuo nemažu vakcinų kiekiu susidoroti turėtų pavykti“, – teigė ji.

Lietuvą antradienį pasiekė 22,8 tūkst. dozių „Modernos“ vakcinų, pirmadienį – 44,46 tūkst. dozių „Pfizer-BioNTech“ vakcinos. Anksčiau šią savaitę premjerė sakė, kad savaitės pabaigoje Lietuvą turėtų pasiekti ir per 60 tūkst. „AstraZenecos“ vakcinos dozių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 03 31 18:18
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt