penktadienis, rugpjūčio 6 d.
I. Šimonytė: liūdina, kad daliai žmonių konservatizmas tėra bandymas kovoti menamą karą už tradicinę šeimą
Goda Košinskytė

Premjerė Ingrida Šimonytė konservatyvios minties konferencijos „Nauji vėjai“ dalyviams skirtame laiške teigia, negalinti kalbėti už visus, kurie laiko save konservatoriais, tačiau ją liūdina, kad daliai žmonių konservatizmas tėra bandymas kovoti menamą karą už tradicinę šeimą. 

Laiške I. Šimonytė pabrėžė, kad kai kuriems konservatizmas tėra bandymas bandyti ignoruoti mokslo pažangą ar užkonservuoti stiklainyje tai, ko užkonservuoti neįmanoma vien jau dėl žmogiškosios prigimties.

Žinau, kas tikrai nėra konservatizmas, – neapykanta kitam ar kitokiam

„Kartais pribloškia, kai kovose už neva tikrąjį konservatizmą pasitelkiamos Kremliuje gaminamos ir todėl plačiu mastu plintančios klišės apie žlungančią Europą, praradusią vertybes ir šliaužiančią susinaikinimo link. Sunku suvokti, kaip galima tai, kas buvo ir yra pražūtinga šaliai, laikyti konservatizmu“, – laiške rašo premjerė.

I.Šimonytė atskleidė, kad jai konservatizmas nėra tik dairymasis į praeitį: „Yra skirtumas tarp bandymo viską išlaikyti taip, kaip yra, ir siekio netaisyti to, kas veikia. Mes turime mokytis iš praeities ir netaisyti nesugedusių dalykų, bet kartu reikia mokytis prisitaikyti prie kintančių problemų ir jų kontekstų, ieškoti naujų veikimo būdų ir veikti kūrybiškai, niekada nenustoti mokytis. Pavyzdžiui, prieš kurį laiką konservatizmas ir „žaliasis kursas“, regis, disonavo, bet šiandien akivaizdu, kad labai konservatyvu saugoti aplinką ir palikti kuo turtingesnę ir švaresnę Žemę ateities kartoms.“

2021 06 29 17:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt