penktadienis, rugpjūčio 6 d.
I. Šimonytė: man nėra lengva suprasti prezidento poziciją LGBT bendruomenės klausimais
Alfa.lt
Fotobankas
Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė kalbėdama apie LGBT bendruomenę bei Partnerystės įstatymo projektą teigia, kad jai prezidento Gitano Nausėdos pozicija šiais klausimais yra nesuprantama. Pasak premjerės, tokiais jautriais klausimais valstybės vadovai turėtų išreikšti aiškią savo poziciją ir pamėginti ją apginti.   

„Nuoširdžiai man ne visada yra lengva suprasti dėl to, kad, kai šie klausimai buvo diskutuojami kampanijos metu, tos kampanijos, kurioje mes abu dalyvavome, mano įspūdis buvo toks, kad prezidentas, tuo metu kandidatas į prezidentus, stengėsi savo pozicijos neišreikšti, nes suprato, kad klausimai yra gana jautrūs ir smarkiai rezonuoja visuomenėje. Aš manau, kad tokiais klausimais savo nuomonę kaip tik reikia pasakyti ir reikia bandyti ją apginti“, – LRT „Svarbaus pokalbio“ radijo laidoje teigė I. Šimonytė.

Bendros nuomonės nėra

Premjerė pripažino, kad tarp šalį valdančių asmenų nėra bendros nuomonės LGBT bendruomenės klausimais, tačiau esą tai yra normalu, ir valstybę valdantys asmenys neturėtų „auklėti“ vienas kito, net jei nuomonės ir išsiskiria. 

„Tai yra tie klausimai, kurie labai priklauso nuo kažkokių asmeninių įsitikinimų, asmeninių vertybių ir galbūt akcento, kurį vienai ar kitai vertybei teikia konkretus žmogus. Tiesiog taip yra, manau, kad nei aš išauklėsiu kitą kokį nors valstybės vadovą, nei kitas valstybės vadovas išauklės mane.

Jei aš tuo tikiu, tai, matyt, aš tuo ir tikėsiu, lygiai taip pat, kaip, tarkime, ekscelencija prezidentas galbūt tiki kitu dalyku.  (...) Iš to, ką tenka matyti, man atrodo, kad prezidentas tiesiog laikosi vadinamosios tradicinės, nors nežinau, kaip tiksliai tai įvardyti, bet tokio konvencinio supratimo, kad, jei žmonės yra kažkokie kitokie, tarkime, turi kitokią seksualinę orientaciją, tai taip – jie gali gyventi, bet tegul nesidemonstruoja“, – sakė ministrė pirmininkė.

2021 07 09 15:24
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt