antradienis, lapkričio 30 d.
I. Šimonytė mato galimybių plėsti Lietuvos bendradarbiavimą su JAE
BNS
Fotobankas
I. Šimonytė

Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) viešinti premjerė Ingrida Šimonytė teigia matanti galimybių plėsti įvairiapusį bendradarbiavimą su šia šalimi.

Premjerė su JAE atstovais aptarė dvišalių santykių stiprinimo perspektyvas, atidarė Lietuvos ir JAE Verslo forumą, praneša Vyriausybės kanceliarija.

„Matome galimybių plėsti mūsų bendradarbiavimą politinėje, ekonominėje, mokslo, kultūros, turizmo srityse. Neabejoju, kad tiesioginiai skrydžiai tarp Lietuvos ir JAE paskatintų mūsų ekonominių santykių ir Lietuvos eksporto plėtrą“, – pranešime sako I. Šimonytė.

Ministrė pirmininkė JAE dalyvauja pasaulinės parodos „Expo 2020“ Lietuvos dienos renginiuose, susitinka su aukšto lygio pareigūnais.

Penktadienį Lietuvos paviljoną „Expo 2020“ aplankė ir kartu su I. Šimonyte bei ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite apžiūrėjo JAE viceprezidentas ir ministras pirmininkas šeichas Mohammedas Bin Rashidas Al Maktoumas.

I. Šimonytė taip pat susitiko su JAE užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo, taip pat valstybės, ekonomikos ministrais.

Susitikimo metu aptarti aktualūs regioninio saugumo klausimai, padėtis Afganistane, JAE santykiai su Izraeliu.

„Daugumai globalių saugumo iššūkių – nuo pandemijos, terorizmo ir karinės agresijos – reikia globalaus bendradarbiavimo, kuris būtų paremtas tarptautine teise“, – sakė I. Šimonytė.

Ministrė Pirmininkė pabrėžė ir dvišalių sutarčių svarbą tolesnei santykių plėtrai. Šiuo metu vyksta derybos dėl investicijų skatinimo ir apsaugos, dėl savitarpio pagalbos baudžiamosiose bylose, ekstradicijos ir nuteistųjų asmenų perdavimo.

Pasak pranešimo, susitikimuose taip pat buvo kalbėta apie Minsko režimo organizuojamą hibridinę ataką prieš Lietuvą ir Europos Sąjungą.

Pasaulinėje parodoje Dubajuje Lietuvos paviljono koncepcija sukurta pagal šalies pristatymo užsienyje strategiją „Atvira kurti kartu“. Parodoje siekiama pristatyti Lietuvą kaip šiuolaikišką, inovatyvią ir atvirą bendradarbiavimui šalį, išryškinant ekonominių ir globalių sprendimų, keičiančių ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio žmonių gyvenimus, potencialą.

Į Lietuvą premjerė grįš sekmadienį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 10 23 13:37
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt