trečiadienis, gruodžio 2 d.
I. Šimonytė: pagrindinis darbas naujai Vyriausybei bus išjudėti iš karantino situacijos
BNS

Pagrindinis darbas, kuris teks naujai Vyriausybei, bus išjudėti iš karantino situacijos, sako konservatorių kandidatė į premjeres Ingrida Šimonytė.

„Pagrindinis dalykas, apie ką reikės galvoti naujai Vyriausybei, kaip išeiti iš tos situacijos, nes užtraukti rankinį stabdį yra ne taip sudėtinga, kaip iš jo išjudėti, ir tai parodė pirmosios bangos patirtis“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija ketvirtadienį uždarame posėdyje padėtį šalyje siekiant suvaldyti koronavirusą aptarė su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga.

„Buvo informacijos apie sprendimus, kuriuos priėmė Vyriausybė ir po kurių koordinavimas hospitalizacijos, reikia tikėtis, bus geresnis nei dabar. Turėjom darbingą susitikimą, ministras pažadėjo, kad vykstant perdavimui jo darbų būsimam sveikatos apsaugos ministrui ar ministrei vyks sklandžiai ir su gera valia“, – teigė I. Šimonytė.

Į klausimą, ar naujosios Vyriausybės strategija siekiant suvaldyti viruso plitimą keisis nuo kadenciją baigiančio Mmnistrų kabineto, I. Šimonytė teigė, jog žmonėms reikia suteikti daugiau informacijos. 

„Kitaip, mano nuomone, turėtų atrodyti komunikacija, ir šiandien girdime premjerą, kad jis linkęs žmones ir toliau gąsdinti, nežinau, ar tai sutelkia visuomenę bendradarbiavimui, nes tikrai nenorėčiau, kad bendruomenė galvotų, kad sprendimai, kurie šiandien nustatomi, nustatomi, nes rinkimai pasibaigė vienaip ar kitaip“, – sakė kandidatė į premjeres.

„Yra tikslai, kurių Vyriausybė siekia, bent jau ministras įvardijo. Būtų gerai, kad tie tikslai būtų vieši ir būtų mažiau spekuliacijų, juk yra siekiama suvaldyti naujų atvejų kilimą ir pasiekti, kad tie nauji atvejai mažėtų iki tam tikros ribos, kur mūsų institucijos galėtų taikyti įprastas kontrolės priemones, atsekti kontaktus, lokalius židinius ir panašiai“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Vyriausybė trečiadienį nuo šeštadienio trims savaitėms šalyje įvedė karantiną. 

Lietuvoje pastarosiomis savaitėmis sparčiai daugėjant naujų koronaviruso atvejų, dviejų savaičių sergamumas pasiekė 341 atvejį 100 tūkst. gyventojų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 11 05 15:36
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt