šeštadienis, rugpjūčio 13 d.
I. Vėgėlė: džiaugiuosi, kad buvau išgirstas ir didelės visuomenės dalies
Alfa.lt
Facebook
Ignas Vėgėlė

Kritikos po visuotiniame advokatų tarybos susirinkime Birštone pasakytos kalbos sulaukęs tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė kreipėsi į žurnalistus su prašymu „gerbti nuomonių įvairovę“. Teisininkas taip pat neslėpė džiaugsmo dėl didelio visuomenės dėmesio, skirto jo pasakytai kalbai.

„Septintoji įvadinė kalba Advokatų visuotiniuose susirinkimuose sukėlė didelį atgarsį Lietuvos visuomenėje. Džiaugiuosi, kad jau septintą kartą visuotiniame susirinkime kalbėdamas apie žmogaus teises buvau išgirstas ir didelės visuomenės dalies. 

Tai rodo, kad žmogaus teisių ir laisvių tema šiuo metu yra itin aktuali ir apie tai būtina kalbėti. Viliuosi, kad dėmesys žmogaus teisių ir laisvių temai ne tik neišblės, bet imsime kiekvieną reikšmingesnį sprendimą vertinti ir per žmogaus teisių bei laisvių prizmę“, – feisbuko pranešime rašo I. Vėgėlė.

Advokatų tarybos pirmininkas išplatintame pranešime teigė, kad ateinančiomis dienomis negalės dalyvauti laidose ir atsakyti į visuomenei kylančius klausimus. 

„Nuo pat ryto sulaukiu itin daug žurnalistų dėmesio. Turiu atsiprašyti, kad dėl didelio užimtumo – šią savaitę vyks Šiaurės šalių ir Baltijos valstybių advokatūrų vadovų konferencija – neturėsiu galimybės diskutuoti televizijos ar radijo laidose. 

Ši pauzė kartu leis pakeisti aptariamoje kalboje išsakytų minčių emocinį vertinimą, vengti asmeniškumų bei susipriešinimo, viliuosi, sukurs prielaidas tolerancijai ir argumentuotai turinio analizei. Diskusija, kuri bus, turiu vilties, padės kurti teisingesnę ir atviresnę Lietuvą.

Suprasdamas žurnalisto darbo specifiką, kad žinia savaitę laukti negali, Jūsų, gerbiami žurnalistai, norėčiau paprašyti neužmiršti auksinės taisyklės – gerbti nuomonių įvairovę, pateikti kuo daugiau tarpusavyje nesusijusių nuomonių“, – rašė I. Vėgėlė. 

Primename, kad penktadienį Visuotiniame advokatų tarybos susirinkime pirmininkas I. Vėgėlė savo kalboje negailėjo kritikos valdantiesiems, o jų priimamus sprendimus dėl vakcinacijos ir neteisėtų migrantų pavadino prievarta, įžvelgdamas juose pagrindinių žmogaus teisių ir laisvių pažeidimus.

2021 08 23 15:23
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt