pirmadienis, rugsėjo 21 d.
Ieškantys darbo Lietuvoje laukiami prekyboje ir pramonėje
tiesa.com

Vasara Lietuvoje visuomet galima pasidžiaugti geresniais darbo rinkos rezultatais. Šie metai – ne išimtis. Daugiau darbuotojų buvo įdarbinta vasaros pradžioje, o antrame ketvirtyje laisvų darbo vietų skaičius sumažėjo.

Kaip praneša portalas “Delfi”, remdamasis Statistikos departamento duomenimis, antrojo šių metų ketvirčio pabaigoje Lietuvoje buvo 9,5 tūkst. laisvų darbo vietų – 0,6 tūkst. mažiau nei prieš ketvirtį.

Šiuo metu daugiausiai laisvų darbo vietų prekybos, transporto sektoriuose. Daug darbuotojų ieško ir sauga užsiimančios bendrovės. Jose trūksta nuo šimto iki pusės tūkstančio darbuotojų. Po kelis šimtus laisvų darbo vietų yra žmonių sveikatos priežiūroje ir socialiniame darbe bei pramonėje. Per metus didžiausią darbuotojų stygių pajuto prekybos sektoriuje veikiančios bendrovės.

Panaši padėtis pramonėje. Anksčiau pasirodžiusiuose pranešimuose teigiama, kad priežastys, kodėl šiose srityse trūksta tiek darbuotojų, yra mažas atlygis, varginantis darbo grafikas ir pernelyg dideli darbdavių reikalavimai.

Analizuojant pateiktus duomenis, peršasi išvada, kad kol kas sparčių atsigavimo ženklų nematyti NT sektoriuje. Čia nedaugėja ne tik sandorių, bet nėra ir daug darbdavių, kurie ieškotų specialistų į laisvas darbo vietas. Be to, šiame sektoriuje pastaruoju metu ir maža darbuotojų kaita.

2011 08 29 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt