trečiadienis, liepos 6 d.
„Ignitis“ lūžinėja – valstybės įmonė nevykdo pažado sudaryti sutartį per penkias minutes, siūlo eiti į paštą
Arvydas Jockus
BNS foto
„Ignitis“ pripažįsta, jog artėjant nepriklausomo elektros tiekėjo pasirinkimo antrojo etapo pabaigai stringa įmonės internetinio puslapio veikimas bei pasitaiko sistemos sutrikimų.

Likus mažiau nei savaitei iki antrojo elektros rinkos liberalizavimo etapo pradžios, pradėjo strigti valstybės valdomos įmonė „Ignitis“ nuotolinio sutarčių pasirašymo sistema.

Nepriklausomą elektros energijos tiekėją iki birželio 18 d. turi pasirinkti daugiau kaip 740 tūkst. buitinių elektros vartotojų, tačiau daugelis sutarties sudarymą atidėjo paskutinėms dienoms.

Birželio 13 d. nepriklausomo tiekėjo vis dar nebuvo pasirinkę 268 tūkst., arba 36 proc. antrojo etapo vartotojų.

Iki šiol dauguma vartotojų nepriklausomu tiekėju rinkdavosi įmonę „Ignitis“, tačiau pastaruoju metu potencialūs įmonės klientai susiduria su sunkumais.

Šiomis dienomis paskambinus „Ignitis“ nurodomu klientų aptarnavimo telefonu, kuriuo klientai kviečiami sudaryti elektros tiekimo sutartį, jie yra nukreipiami į įmonės interneto svetainę.

Joje skelbiama, kad sutarties sudarymas užtruks vos 5 minutes, tačiau potencialiems „Ignitis“ klientams to padaryti iš pirmo karto gali nepavykti.

Kartais sutarties sudarymo procesas nutrūksta, kai sistema turėtų identifikuoti objekto savininką. Identifikavimas gali užtrukti 20 min. ir ilgiau ar visai nulūžti.

Paskambinus įmonės nurodomu telefonu klientams patariama nelaukti, kol kas nors atsilieps, o eiti sutarties pasirašyti į artimiausią Lietuvos pašto skyrių.

„Ignitis“ teigia, kad pastarąjį mėnesį telefono skambučių skaičius „Ignitis“ skambučių centre išaugęs maždaug du kartus ir kad didesnė apkrova jaučiama tiek fizinėse sutarčių sudarymo vietose, tiek skambučių centre.

Valstybės įmonė neigia, kad telefonu susisiekti su konsultantais nepavyksta, tačiau pripažįsta, jog keletą kartų buvo sutrikęs interneto puslapio veikimas bei pasitaikė trumpalaikių sistemos sutrikimų.

„Antrojo liberalizavimo etapo pabaigoje ženkliai išaugo klientų užklausų kiekis, todėl pavienių sutrikimų gali pasitaikyti“, – teigė „Ignitis“ atstovė.

Neapsikentė ir pasirinko kitą

„Laisvoji rinka – šūdas, kai „Igničio“ robotas man pasako nelaukti, kol kas nors atsilieps. Eik į paštą, – jie sako. O internetu sutarties sudarymas lūžta nuo antro žingsnio“, – bandymu sudaryti nepriklausomo elektros tiekimo sutartį su „Ignitis“ piktinosi Vilniaus gyventojas (vardas ir pavardė redakcijai žinomi).

Vyras pasakojo kelias dienas kantriai bandęs sudaryti sutartį su įmone „Ignitis“ internetu taip, kaip pataria bendrovė, bet galiausiai pritrūkęs kantrybės sudarė sutartį su kitu tiekėju.

„Ignitis“ reklamuojasi, kad sutartį internetu sudaryti paprasta – tai užruks 5 minutes.

„Dvi dienas bandžiau pasirašyti (sutartį – red.) online. Prisijungiau per banką ir visa kita. Pradedi pasirašinėti ir užstringa antrame žingsnyje, kur jie tikrina, ar tu tikrai savininkas. Na, ok – matau telefonas nurodomas, kuriuo neva galima sudaryti sutartį. Ten malonus balsas pasako, kad labai daug skambučių ir siūlo online (jau bandžiau), bet laukiu – įvykdau visus „paspauskite 1, paspauskite 2“. Tada siurprizas – balsas praneša: „Nelaukite, kol atsilieps, sudarykite sutartį pašte“, – stebėjosi vilnietis.

Tada siurprizas – balsas praneša: „Nelaukite, kol atsilieps, sudarykite sutartį pašte.“

Vyras pasakojo susigundęs ne tik „Ignitis“ kaina, bet ir reklama, kad sutarčiai sudaryti pakaks vos 5 minučių. Tačiau nepavykus sudaryti sutarties keturis kartus, penktą kartą vartotojas paliko „krautis savininkystės patikrinimą“ 20 minučių. „Taip ir krovėsi – ratukas sukasi, ir ate“, – pasakojo vilnietis.

Bandymas sudaryti sutartį telefonu irgi buvo nesėkmingas: „Mane tai ir nukirto, kad robotas galiausiai pasakė nelaukti, kol atsilieps, ir sudaryti sutartį pašte.“

Kitą dieną, pasak vilniečio, situacija kartojosi – sutarties sudarymas internetu strigo, o telefonu skambėjo siūlymas eiti į paštą. Net kai vyras manė, kad jo numeris, tiksliai vykdant instrukcijas registruotas, skambučio iš „Ignitis“ jis nesulaukė. „Kokio galingumo turi būti serveris, kad penkis kartus nepavyksta internetu nustatyti mano tapatybės kaip objekto savininko?“ – stebėjosi elektros vartotojas.

Kokio galingumo turi būti serveris, kad penkis kartus nepavyksta internetu nustatyti mano tapatybės kaip objekto savininko?

Neapsikentęs vilnietis interneto svetainėje Pasirinkitetiekeja.lt pateikė užklausą ir pasirašė sutartį su pirma atsiliepusia įmone. Nepriklausomas tiekėjas susisiekė su elektros vartotoju po 10 minučių SMS žinute.

„Pirmi sureagavo ir pigiau (pasiūlė – red.) už „Ignitis“. Užtruko tris minutes, kol man paaiškino, kaip sudaryti sutartį online, ir tris minutes pats sutarties sudarymas. Skirtumas (su „Ignitis“ – red.) – p.....dec, – stebėjosi vilnietis. – Iš principo net ne tiek dėl kainos pasirašiau, kiek dėl reagavimo greičio ir prieinamumo.“

Elektros vartotojas trečiadienį vėl susisiekė su redakcija ir informavo, kad „Ignitis“ jam taip ir nepaskambino, o vietoj to atsiuntė pasiūlymą e. paštu: „Ačiū, kad domitės „Ignitis“ pasiūlymais.“

„Turint omenyje, kaip man sekėsi online sudarinėti sutartį, tai labai naudinga informacija“, – ironizavo vilnietis.

„Nelaukite, kol atsiliepsime“

Alfa.lt redakcija ir pati įsitikino, kad pastaruoju metu susisiekus su „Ignitis“ nurodomu klientų aptarnavimo telefonu, kuriuo klientai kviečiami sudaryti elektros tiekimo sutartį, jie yra nukreipiami į įmonės interneto svetainę arba į Lietuvos paštą.

Paskambinus iš anksto įrašytas vyro balsas praneša:

„Sveiki, malonu, kad skambinate į „Ignitis“. Jei girdite šį pranešimą, vadinasi, į mus kreipiasi ypač didelis klientų skaičius. Jums teks palaukti. Taupydami brangų jūsų laiką kviečiame prisijungti prie E.ignitis.lt, kur rasite atsakymus į visus kilusius klausimus. Norėdami užtikrinti geriausią aptarnavimo kokybę, pokalbį įrašysime. Kuo galime jums padėti?“

Jei girdite šį pranešimą, vadinasi, į mus kreipiasi ypač didelis klientų skaičius.

Toliau kito vyriškio balsu „Ignitis“ informuoja: „Svarbu. Jei kreipiatės dėl nepriklausomo elektros tiekimo sutarties ir nesinaudojate elektroniniu paštu, iki birželio 18 d. kviečiame atvykti į artimiausią Lietuvos pašto skyrių ir ten sudaryti sutartį.“

Po šio pranešimo „sugrįžta“ pirmasis vyras ir pasakoja, kurį skaičių kuriuo klausimu spausti: „Konsultacija gyventojams – spauskite vienetą; sudaryti elektros energijos tiekimo sutartį ir pasirinkti „Ignitis“ nepriklausomu tiekėju – spauskite vienetą; šioje linijoje jums padėsime sudaryti nepriklausomą elektros tiekimo sutartį; jei turite klausimų dėl jau sudarytos sutarties – spauskite dvejetą; jei norite sudaryti naują sutartį, prašome palaukti.“

Palaukus sekundę ar mažiau, balsas tęsia: „Sulaukėme daugiau nei įprasta klientų skambučių, nelaukite, kol atsiliepsime, užsiregistruokite ir mes jums perskambinsime. Jei norite „Ignitis“ pasirinkti nepriklausomu tiekėju ir sudaryti sutartį – spauskite vienetą; jei turite klausimų dėl sudarytos sutarties, jūsų numeris užregistruotas.“

„Sulaukėme daugiau nei įprasta klientų skambučių, nelaukite, kol atsiliepsime.“

Paspaudus vienetą, sugrįžta pirmasis vyras ir skaito pranešimą iš naujo.

Tokį tekstą klientai išklauso, jeigu apskritai pavyksta prisiskambinti nurodytu numeriu. Mat kartais moteriškas balsas praneša, kad abonentas šiuo numeriu nepasiekiamas.

Viliojanti kaina, bet verta perskaityti iki galo

„Ignitis“ interneto svetainėje specialiai sukurtas puslapis „Rinkitės nepriklausomą elektros tiekėją“. Jame klientą pasitinka skaičiuoklė, rodanti, kiek dienų, valandų, minučių ir sekundžių liko iki nepriklausomo elektros tiekėjo pasirinkimo antrojo etapo pabaigos.

Judančių skaičiukų apačioje paspaudus nuorodą „Sužinokite daugiau“, pateikiama informacija:

„Rinkitės nepriklausomą elektros tiekėją – IGNITIS; Ilgametė patirtis ir patikimumas; 2021 m. mus pasirinko beveik 8 iš 10 nepriklausomo tiekimo vartotojų; Išmanieji žaliosios energijos sprendimai“.

Paspaudus nuorodą „Nauji elektros planai ir kainos“, potencialūs klientai informuojami, kad plano „Minimalus“ (mažoms išlaidoms) kaina – 2,298 Eur/kWh (birželio 14 d. duomenimis).

Vis dėlto šiomis kainomis neverta aklai pasitikėti, o perkaityti informaciją iki galo.

Pavyzdžiui, įvedus, kad per mėnesį suvartojate 100 kWh ir fiksuojate kainą 12 mėnesių, būsite informuotas, kad planas „Minimalus“ jums kainuos 32,34 Eur/mėn., arba 0,323 Eur/kWh.

Kainą fiksuojant 18 mėnesių, šis planas kainuotų 30,17 Eur/mėn., arba 0,302 Eur/kWh.

Tik puslapio apačioje neryškiomis raidėmis bendrovė paaiškina, kad pavyzdyje parodytos preliminarios kainos, kai suvartojama 100 kWh elektros per mėnesį, naudojamas vienos laiko zonos skaitiklis ir elektros tiekimo pradžia yra pasirinkta „Kuo greičiau“, o tiekimo kaina fiksuojama 24 mėn. su šiuo metu galiojančia nuolaida.

Atitinkamai pagal šias sąlygas planas „Optimalus“(visam pajėgumui) kainuotų 0,282 Eur/kWh ir 3 Eur ESO mėnesinį mokestį, o planas „Išmanus“ (sekantiems kainos pokyčius) – „Nord Pool“ kaina ir 0,087 Eur/kWh.

Penkių minučių reklama

Toliau įmonė skambiai pareiškia: „Pasirašykite naują sutartį su „Ignitis“ vos per 5 minutes!“

„Ignitis“ informuoja, kad, sudarydami sutartį internetu, greitai ir patogiai neišeidami iš namų „užtruksite ne daugiau kaip 5 minutes ir turėsite galiojančią sutartį“.

„Užtruksite ne daugiau kaip 5 minutes ir turėsite galiojančią sutartį.“

Kitas reklamuojamas būdas sudaryti sutartį – skambinti telefonu: „Paskambinus numeriu +370 611 21802 Jums tereikia žinoti savo asmens kodą ir adresą bei kliento kodą. To visiškai užtenka, kad būtų parengta galiojanti sutartis.“

Šiuo atveju skambutis kainuos – minutės kaina kaip skambinant į tinklą “Telia Lietuva“.

Trečias siūlomas būdas – užsukti į „Ignitis“ klientų aptarnavimo centrus penkiuose didžiausiuose šalies miestuose ir sudaryti sutartį gyvai.

„Siekiant užtikrinti visų saugumą, klientų srautai yra ribojami“, – perspėja „Ignitis“. Sutartį su „Ignitis“ taip pat siūloma sudaryti Lietuvos pašto arba „PayPost“ skyriuje.

Pasitaiko trumpalaikių sutrikimų

„Ignitis“ Ryšių su visuomene projektų vadovė Laura Beganskienė redakciją informavo, kad pastarąjį mėnesį telefono skambučių skaičius „Ignitis“ skambučių centre išaugęs maždaug du kartus.

„Vyksta antrasis elektros rinkos liberalizavimo etapas. Jo metu nepriklausomą elektros energijos tiekėją pasirinkti turi daugiau kaip 740 tūkst. buitinių elektros vartotojų. Likus trims dienoms, nepriklausomo tiekėjo dar nepasirinko ir sutarties su juo nesudarė daugiau kaip 268 tūkst. vartotojų. Natūralu, kad pastarosiomis savaitėmis jaučiama didesnė apkrova tiek fizinėse sutarčių sudarymo vietose, tiek skambučių centre“, – komentavo L. Beganskienė.

Natūralu, kad pastarosiomis savaitėmis jaučiama didesnė apkrova tiek fizinėse sutarčių sudarymo vietose, tiek skambučių centre.

Ji neigė, kad telefonu susisiekti su konsultantais šiomis dienomis klientams nepavyksta ar kad nurodomas „Ignitis“ klientų aptarnavimo telefonas buvo užlūžęs.

„Telefono linijos sutrikimų nebuvo fiksuota. Pokalbio laukimo laikas šiomis dienomis trunka vidutiniškai 7 minutes, kai įprastai atsiliepiame iškart. Linijos apkrova mažesnė nuo 20 iki 22 val. vakaro“, – teigė „Ignitis“ atstovė.

L. Beganskienė vis dėlto pripažino, kad birželio 14 d. ryte ir vakare maždaug 15 minučių buvo sutrikęs interneto puslapio veikimas. „Pastarosiomis savaitėmis taip pat buvo pasitaikę keli trumpalaikiai sistemos sutrikimai“, – teigė ji.

Pastarosiomis savaitėmis taip pat buvo pasitaikę keli trumpalaikiai sistemos sutrikimai.

L. Beganskienė nurodė, kad „Ignitis“ klientai nuo 2021 m. rugsėjo mėn. gali sudaryti nepriklausomo elektros tiekimo sutartį su „Ignitis“ visuose Lietuvos pašto bei „PayPost“ skyriuose, tačiau šiuo metu didžiausia dalis „Ignitis“ nepriklausomo tiekimo klientų sutartis sudaro internetu. „Tai patogiausias ir greičiausias būdas“, – pridūrė ji.

Alfa.lt paprašė įmonės atstovės pakomentuoti nesėkmingą kliento bandymą sudaryti sutartį su „Ignitis“ internetu ir telefonu.      

„Apgailestaujame, kad kliento patirtis buvo bloga. Siekiame, kad visiems klientams sutartis sudaryti pavyktų kuo sklandžiau, tačiau antrojo liberalizavimo etapo pabaigoje ženkliai išaugo klientų užklausų kiekis, todėl pavienių sutrikimų gali pasitaikyti“, – komentavo L. Beganskienė.

Patinka mūsų portalo naujienos? Sekite Alfa.lt feisbuke. Norite matyti tik įdomiausias naujienas glaustai? Tuomet ieškokite mūsų „Telegram“ ir tviteryje.

2022 06 16 10:18
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt