trečiadienis, spalio 5 d.
Įkaitusi NT rinka – sukčių taikiklyje: pinigus už butą pervedė žudikui į pataisos namus
Dominykas Griežė
D. Griežės nuotr.
Pinigus už butą patikliai atseikėjęs vyras liko ir be buto, ir be pinigų.

Nors nekilnojamojo turto rinka po truputėlį ima rodyti atvėsimo požymius, dar vos prieš keletą savaičių ji buvo kaip reikiant įkaitusi – butai ir namai buvo graibstomi „iš brėžinių“, kainos kildavo tiesiog besiderant dėl pirkinio. Nenuostabu, kad tokia situacija buvo patraukli sukčiams.

Kai pirkėjų – daugybė, o namus, butus pardavimui ar nuomai graibstyte graibsto, nėra laiko pagalvoti, reikia veikti čia ir dabar. Deja, taip lengva užkibti ant sukčių kabliuko – į tokią situaciją kaip tik ir pakliuvo vienas lietuvis, ieškojęs buto nuomai.

Kauno apygardos teismas neseniai konstatavo, kad prieš tai mažiausiai 19 kartų už seriją vagysčių, apiplėšimų, su narkotikais susijusių nusikaltimų ir vieną nužudymą teistas pataisos namų įnamis Artūras Gružinskas labai lengvai pasinaudojo buto ieškojusio vyro nelengva padėtimi – kadangi šiam reikėjo išsinuomoti būstą Kalvarijoje, o pasitaikęs butas pasirodė itin gražus (nors šį matė tik skelbime), potencialus nuomininkas nelaukdamas pervedė avansą.

Vėliau nustatyta, kad Marijampolės pataisos namuose 2021 m. birželį kalėjęs nuteistasis turėjo ne tik išmanųjį telefoną, bet ir netikrą paskyrą feisbuke, kurioje buvo pasivadinęs „Karo Lina“. Per šią paskyrą kalinys ir bendravo su nukentėjusiuoju, o galiausiai paprašė pervesti 300 eurų depozitą už trijų mėnesių nuomą.

Vargšas „nuomininkas“ taip ir padarė, tačiau po to neliko nei pinigų, nei buto, į kurį būtų galima įsikelti.

Pats nukentėjusysis aiškino, kad skelbimą apie nuomojamą butą Kalvarijoje aptiko feisbuke, įkeltą tos pačios „Karo Linos“, bei parašė, kad jį domina šis butas. Tuomet sulaukė žinutės su telefono numeriu, kurio reikėjo parašyti dėl buto nuomos.

Susirašęs vyras sužinojo, kad butas kainuos vos 100 eurų per mėnesį. „Būsto nuomos kaina tiko, taip pat patiko buto vaizdas“, – vėliau teigė nukentėjusysis.

Vyras sutarė, kad iškart už nuomą perves 300 eurų, kad vėliau nereiktų kas mėnesį atsiskaitinėti, ir pervedė pinigus į nurodytą sąskaitą, kuri neva priklausė nuomotojo mamai. Atlikęs mokėjimo pavedimą, informavo tariamą buto savininką, tačiau sulaukė atsakymo, kad pervestų pinigų dar nematyti.

Kitą dieną vyras vėl ėmė rašinėti, teiraudamasis apie buto nuomą, prašyti susitikti. „Karo Lina“ pasiūlė susitikti apie vidurdienį prie Kalvarijose esančios parduotuvės, tačiau čia atėjęs vyras nieko nesulaukė. Pinigus jau įmerkęs nuomininkas bandė toliau bendrauti žinutėmis, tačiau nesulaukė jokio atsako, o galiausiai buvo užblokuotas.

Pats A. Gružinskas teisme visiškai pripažino kaltę ir teigė, kad buto neturėjo, tačiau per feisbuką susirašinėjo su nuomininku, kol sutarė dėl 300 eurų pervedimo. Šiuos pinigus vyras pervedė į A. Gružinsko draugo sąskaitą – pastarasis pinigus išgrynino, 50 eurų pasiliko, o kitus 250 eurų nuvežė į Vilkaviškį žudiko draugei.

Marijampolės apylinkės teismas jau anksčiau už tokius pokštus nusikaltėliui skyrė dar pusmetį laisvės atėmimo. Kiek iš viso A. Gružinskui dar teks praleisti už grotų, pasakyti sunku – galutinę bausmę gali pailginti dar keli kaliniui paskelbti nuosprendžiai, kurie dar nėra įsiteisėję.

Papildomu pusmečiu laisvės atėmimo nepatenkintas kalinys ir šį nuosprendį skundė Kauno apygardos teismui, teigdamas, kad kaltę pripažino, atsiprašė, o 300 eurų jo net neprašė grąžinti, todėl jam paskirta bausmė yra per griežta. Tačiau Kauno apygardos teismas, išnagrinėjęs A. Gružinsko skundą, nusprendė, kad jau 19 kartų teistas kalinys niekaip nepasimoko ir jokių išvadų dėl savo elgesio nedaro, todėl paliko jam skirtą bausmę nepakeistą.

A. Gružinskas jau buvo patekęs į žiniasklaidos akiratį, kai 2016-aisiais kartu su bendru stojo prieš teismą dėl bejėgiškos būklės pensininko nužudymo. 2015-ųjų rudenį du vyrai įsiveržė į Vilkaviškyje, daugiabutyje, gyvenusio pensininko namus, sumušė šeimininką, apiplėšė butą, o tuomet jį padegė ir pabėgo. Be sąmonės likęs sumuštas vyriškis žuvo gaisre.

2022 09 19 17:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt