šeštadienis, liepos 4 d.
Įkurta dar viena partija
tiesa.com

Sekmadienį Vilniuje įvyko naujos partijos – Lietuvos žaliųjų sąjūdžio – steigiamasis suvažiavimas.

Į suvažiavimą susirinko 173 steigėjai, jie turėjo 2448 piliečių įgaliojimus. Partijos pirmininku išrinktas vienas iš Lietuvos žaliųjų judėjimo iniciatorių aplinkosaugininkas Juozas Dautartas. Jis partijai vadovaus ketverius metus.

Naujosios partijos vadovo teigimu, naujoji jėga turės aiškią ideologiją – „žalioji“ politika turi būti klestinčios ir darnios ekonomikos širdis. Anot suvažiavimo rengėjų, Lietuvos žaliųjų sąjūdžio partijos steigimą paskatino šiandieninė Lietuvos politinė, socialinė, ekologinė situacija ir grėsmės, kylančios dėl ekologijos ignoravimo.

Suvažiavimas prasidėjo tylos minute, skirta pagerbti Japonijos žemės drebėjimo aukų atminimą. Buvo perskaitytas Jo Ekselencijos prezidento Valdo Adamkaus sveikinimas. Europos Žaliųjų partijų aljanso atstovas Rytų Europoje V. Kozlovas, sveikindamas naujai susikūrusią partiją, pasidžiaugė, kad Europoje užpildyta paskutinė balta dėmė – ir Lietuva jau turi savo Žaliųjų partiją, o politologas Antanas Kulakauskas išreiškė viltį, kad ši partija galėtų konsoliduoti visuomenę, nes jos tikslai dabar žmonėms aktualiausi.

Suvažiavimo metu buvo vienbalsiai priimtas pareiškimas dėl atominių elektrinių Lietuvoje, Kaliningrado srityje ir Baltarusijoje projektų nutraukimo.

Nuo naujai kuriamos partijos iškart atsiribojo dar 1988 m. susikūrusi visuomeninė aplinkosaugos organizacija Lietuvos žaliųjų judėjimas, pranešė Lietuvos radijas. Šio judėjimo vadovas Rimantas Braziulis pareiškė, kad su žaliųjų veikla nieko bendro neturintys žmonės tik spekuliuoja šio judėjimo vardu.

2011 03 21 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt