šeštadienis, gruodžio 5 d.
Informacija balsuojantiems užsienyje antrame Prezidento rinkimų ture ir Europos Parlamento rinkimuose
tiesa.com
urm

Kaip ir pirmajame rinkimų ture, balsuojantys užsienyje turi dvi galimybes: balsuoti paštu arba atvykti į Lietuvos diplomatinę atstovybę asmeniškai.

Balsavimas paštu: Užsiregistravusiems balsuoti paštu pirmajame ture, papildomai registruotis nereikia – tokiems piliečiams elektroninės rinkėjų registracijos sistemoje nurodytu adresu bus išsiųsti balsavimo biuleteniai. Pirmajame rinkimų ture nebalsavę, bet pageidaujantys balsuoti paštu antrajame ture rinkėjai, privalo užsiregistruoti Elektroninės rinkėjų registracijos sistemoje iš anksto. Paskutinė registracijos balsuoti paštu diena atskirose valstybėse skiriasi, priklausomai nuo konkrečios valstybės pašto specifikos. Tikslios registracijos paštu datos skelbiamos diplomatinių atstovybių interneto svetainėse ir Facebook paskyrose.   Atkreipiame dėmesį, kad šiuose rinkimuose užsiregistravo dalyvauti labai didelis skaičius rinkėjų, ir nors diplomatinės atstovybės deda visas pastangas, kad biuleteniai paštu laiku pasiektų adresatus, o išsiųsti atgal, laiku pasiektų Lietuvos ambasadą arba konsulatą, dėl atskirų valstybių pašto specifikos gali pasitaikyti nesklandumų. Todėl, jei esate užsiregistravę balsavimui paštu, tačiau manote, kad laiku negaunate balsavimo biuletenių, rekomenduojame ✅ pasitikrinti prisijungus prie savo anketos www.rinkejopuslapis.lt , ar teisingai nurodėte savo pašto adresą; ✅ pasiteirauti savo pašto skyriuje, ar jums skirtas laiškas nepasimetė; ✅ susisiekti su savo šalies atstovybe ar Vyriausiosios rinkimų komisijos atstovais Lietuvoje +370 620 75079, el. p. mindaugas.skackauskas@vrk.lt ; el. p. tautvydas.jasinskas@vrk.lt ir informuoti apie savo atvejį; ✅ esant galimybei, atvykti balsuoti asmeniškai į savo buvimo šalies atstovybę ar papildomą balsavimo vietą. Balsavimas asmeniškai: Pageidaujantys balsuoti asmeniškai, tą galės padaryti atvykę į Lietuvos diplomatines atstovybes ar konsulines įstaigas. Rinkėjų patogumui taip pat veiks trys papildomi balsavimo punktai Jungtinėje Karalystėje, papildomas balsavimo punktas Norvegijoje Stavangeryje ir Melburne, Australijoje. Diplomatinėse atstovybėse pageidaujantys balsuoti Lietuvos piliečiai raginami iš anksto registruotis elektroninėje registracijos sistemoje www.rinkejopuslapis.lt. Balsuoti galima atvykti ir neužsiregistravus: svarbu turėti asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą. Atkreipiame dėmesį, kad šiuose rinkimuose užsiregistravo dalyvauti didelis skaičius rinkėjų, todėl, siekiant išvengti susidarančių eilių ar kitų galimų nepatogumų, rekomenduojame pasinaudoti išankstinio balsavimo Lietuvos diplomatinėse atstovybėse teikiama galimybe.

Išankstinis balsavimas atsotvybėse organizuojamas gegužės 23-24 dienomis. Atkreipiame dėmesį, kad balsavimas užsienyje vykdomas iki 20 val. Lietuvos laiku, todėl atidžiai pasitikrinkite balsavimo laikus atstovybėje, kurioje planuojate balsuoti.

Tikslūs balsavimo vietų adresai ir balsavimo datos bei laikai skelbiami diplomatinių atstovybių interneto svetainėse ir Facebook paskyrose.

2019 05 18 09:20
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt