sekmadienis, gegužės 31 d.
Internetinis balsavimas per šiuos rinkimus neįmanomas, sako R. Karbauskis
BNS

Internetinis balsavimas per šiuos Seimo rinkimus neįmanomas, tačiau dėl koronaviruso grėsmės reikės miestuose didinti balsavimo apylinkių skaičių, teigia valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.

„Ne šitiems rinkimams tikrai (internetinis balsavimas – BNS). Klausimas yra, kaip užtikrinti tokio balsavimo saugumą“, – ketvirtadienį Seime sakė politikas.

Internetinį balsavimą kaip papildomą galimybę šiems rinkimams siūlo „valstiečių“ koalicijos partneriai „socialdarbiečiai“. Jie nuogąstauja, kad dėl koronaviruso parlamento rinkimai Lietuvoje neįvyks, nes į juos neateis privalomi 25 proc. rinkėjų.

R. Karbauskio teigimu, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) rengia siūlymus, kaip organizuoti spalį turinčius vykti Seimo rinkimus, įvertinant COVID-19 grėsmę.

„Kalbama apie didesnį apylinkių skaičių miestuose, kad būtų mažesnė žmonių koncentracija“, – sakė jis.

Anot R. Karbauskio, taip pat svarstoma pailginti išankstinio balsavimo laiką savivaldybėse, dabar tam numatytos dvi dienos. Galvojama, atskirti rinkėjų srautus, kad vyresnio amžiaus žmonės nesusitiktų su jaunesniaisiais.

„Valstiečių“ lyderis sakė per Seimo rinkimus nematąs didesnio Lietuvos pašto indėlio.

„Koks gali būti pašto vaidmuo? Žinote, kad kai kuriose savivaldybėse pertvarkyta pašto sistema į mobiliuosius paštininkus, jie praktiškai net patalpų nebeturi. Mašinose balsavimo neatliksi, o šnekant apie tuos, kurie balsuoja paštu namuose, gal bus bazė išplėsta, amžius peržiūrėtas“, – tvirtino R. Karbauskis.

Jis priminė, kad didinti balsavimo apylinkėse dienų skaičiaus negalima, nes Konstitucijoje nurodyta, jog Seimo ir prezidento eiliniai rinkimai vyksta tik vieną dieną, sekmadieniais.

„Jeigu rinkimai vyktų šiandien, situacija tikrai nėra labai pavojinga sveikatai, bet nežinome, kas bus spalio mėnesį, dėl to turime ruoštis visiems variantams“, – sakė R. Karbauskis.

Seimo rinkimai turi vykti spalio 11 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 05 14 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt