sekmadienis, liepos 3 d.
Interpeliacijos sulaukusiam K. Navickui Seime surengta pirtis, kliuvo ir I. Šimonytei
Alfa.lt
Irmantas Gelūnas/BNS
Kęstutis Navickas

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas antradienį stojo prieš Seimą, kad atsakytų į interpeliacijos klausimus, kurią inicijavo demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“. Ją iš viso pasirašė 56 opozicijos atstovai.

Interpeliacijoje teigiama, kad K. Navickas nereaguoja į jų pastabas, nebendrauja ir neįsiklauso į žemdirbių ir ūkininkų organizacijų, mokslininkų, savivaldos atstovų argumentus, tuo metu problemos žemės ūkyje tik kaupiasi.

Taip pat interpeliacijoje nurodomi galimi K. Navicko viešųjų ir privačių interesų painiojimo atvejai.

Demokratų frakcijos atstovas Kęstutis Mažeika posėdžio metu sakė, kad „apima deja vu jausmas“, nes beveik prieš 4 metus K. Navickui buvo surengta interpeliacija, kai jis buvo aplinkos ministras.

Tuo metu veikė Sauliaus Skvernelio vyriausybė. 2018 m. K. Navickas buvo atleistas iš aplinkos ministerijos vadovo pareigų.

Anot K. Mažeikos, žemės ūkio ministras neturi kompetencijos eiti savo pareigas. „Žemės ūkis ir žemdirbiai yra tik priemonė (ministrui – red.) pasiekti savo asmeninius tikslus ir galbūt siauros žmonių grupės“, – teigė jis.

Parlamentaras tikino, kad atsakomybę už K. Navicką turėtų prisiimti ir premjerė Ingrida Šimonytė.

K. Navickas atkreipė dėmesį, kad pagrindinis interpeliacijos klausimas yra Europos bendroji žemės ūkio politika ir su tuo susijusi žaliojo kurso dalis. „Kai kurie žaliajame kurse mato grėsmę Lietuvos žemės ūkiui, aš matau galimybę“, – sakė ministras.

K. Navickas tvirtino, kad jo aplinkosauginis žinojimas yra stiprybė, o ne silpnybė.

„Visi turėsime naudos jei ūkininkai bus mažiau priklausomi nuo iškastinio kuro, importuojamų trašų ir tausodami mūsų išteklius – dirvožemį ir vandenį“, – komentavo interpeliaciją jis.

Ministrui atsakinėjant į interpeliacijos klausimus, jį pertraukė Seimo narys Vytautas Bakas: „ministre, aš noriu jums patarti – padėkite savo popierius į šalį ir būkite kaip tikras ministras profesionalas. Papasakokite, atsakykite į klausimus, padėkite juos į šalį. Tai yra nuobodu.“

K. Navickas į tai atsakė, sakydamas, kad formą pasirenka pats ministras ir atsakymams jis turi 30 minučių.

Tęsdamas savo kalbą, žemės ūkio ministerijos vadovas pažymėjo, kad dėl sprendimų tariasi su suinteresuotomis šalimis bei nėra susijęs su tam tikromis organizacijomis.

„Neturiu ir negaliu turėti sąsajų su mistine pelkių asociacija, kuri Lietuvoje net neegzistuoja. Bent iki interpeliacijos pelkių asociacija nebuvo registruota juridinių asmenų registre“, – sakė K. Navickas ir pridūrė, kad su aplinkos apsaugos srityje aktyviai nebeveikia.

Ministras pabaigė savo kalbą tvirtino, kad žemės ūkis yra tarpininkas tarp žemės ir žmogaus. „Mano politinės ambicijos žemės ūkyje nesibaigia aplinkosauga. Tas atsispindi ir politinėje programoje“, – sakė jis.

Išklausius ministro atsakymus Seime, bus sudaroma speciali komisija, kuri pasiūlys parlamentui pritarti arba nepritarti atsakymams.

Kad interpeliacija būtų laikoma pavykusia, už ją turi balsuoti ne mažiau kaip pusė, tai yra mažiausiai 71 Seimo narys.

Tai yra jau antroji interpeliacija, inicijuojama šios Vyriausybės nariui. Praėjusių metų pabaigoje dėl Lietuvos pasirinktos COVID-19 pandemijos valdymo strategijos jos sulaukė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, tačiau šis bandymas žlugo.

2022 06 07 17:42
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt