antradienis, spalio 20 d.
Iš 15min tyrimų skyriaus traukiasi B. Davidonytė ir D. Pancerovas, įsteigta profesinė sąjunga
Alfa.lt
BNS

Pirmadienį Birutė Davidonytė ir Dovydas Pancerovas paskėlbė paliekantys 15min redakciją. Žurnalistai šį žingsnį žengė protestuodami prieš bendrovės direktoriaus Ramūno Šaučikovo pradėtas permainas redakcijoje, kurioms kategoriškai nepritaria.

R. Šaučikovas teigia, kad dėl permainų dar tik diskutuojama, o žurnalistų sprendimą bei kaltinimus laiko emocijomis.

„Palieku redakciją, nes kategoriškai nepritariu direktoriaus Ramūno Šaučikovo elgesiui, planams ir sprendimams. Rugsėjo pabaigoje netikėtai sužinojome apie būsimą bendrovės restruktūrizaciją, kurios vienas iš tikslų, kaip tai suprantu aš – negarbingai pašalinti vyriausiąjį redaktorių Raimundas Celencevičius ir dar kelis svarbius redaktorius. Tokie drastiški planai, mano žiniomis, iki paskutinės minutės buvo laikomi paslaptyje ne tik nuo mūsų, žurnalistų, bet ir nuo redaktorių, kuriuos bandoma pažeminti ir pašalinti“, – „Facebook“ paskyroje paskelbė D. Pancerovas

„Penktadienį po daugiau nei trejų metų darbo palikau 15min redakciją. Vos prieš kelias savaites iš jos išeiti nė neplanavau ir tikėjausi ten dirbti dar ilgus metus, visgi tai tam išsipildyti nebuvo lemta. Aš ir Dovydas Pancerovas nusprendėme pasitraukti iš 15min tyrimų skyriaus ir išeiti į niekur. Gaila, bet tyrimų skyrius, kurį kūrėm visus tuos metus, dabar apskritai liko tuščias. Manau, kad šiuo atveju labai svarbu tiesiai pasakyti, kodėl taip nutiko.

15min direktorius Ramūnas Šaučikovas rugsėjo pabaigoje netikėtai paskelbė, kad nuo spalio pradžios bus keičiama 15min redakcijos struktūra. Mums, redakcijos žurnalistams, tai buvo visiška staigmena, anksčiau tokie planai su mumis net nebuvo aptarti. Pagal naująjį direktoriaus planą redakcijai vadovauti turėtų jau nebe vyriausiasis redaktorius Raimundas Celencevičius, o pats direktorius. Vyriausiojo redaktoriaus pareigos tarsi ir liktų įmonėje, bet jis būtų nušalintas nuo redakcijos valdymo, savotiškai pažemintas pareigose, vadovautų neaišku kam ir veiktų neaišku ką. Realiai iš šių pareigų liktų tik pavadinimas.

Mano supratimu, tai – tiesiog bandymas prisidengiant „restruktūrizacija“ iš įmonės pašalinti vyriausiąjį redaktorių bei dar kelis nepatogius redaktorius, kurie drįsdavo kelti klausimus ir kritikuoti direktorių“, „Facebooke paskelbė B. Davidonytė.

Įsteigta profesinė sąjunga

Naujienų portalo 15min.lt žurnalistai pirmadienį pranešė, kad įsteigė profesinę sąjungą, reaguodami į planuojamus redakcijos struktūros pokyčius.

Įmonės vadovas pasveikino šį žingsnį ir teigė tikįs, kad tai padės vystyti konstruktyvų dialogą.

Profesinės sąjungos pirmininkas Žilvinas Pekarskas sako, kad profsąjungos įsteigimą paskatino „įmonės vadovo nenoras įsiklausyti į darbuotojų nuomonę planuojant radikalius redakcijos struktūros pokyčius“.

„Nerimaujame, kad kyla grėsmė redakcijos nepriklausomumui, bet kartu sieksime apginti „15min“ vertybes“, – teigė Ž. Pekarskas feisbuke paskelbtame komentare.

Pasak jo, profsąjungai šiuo metu priklauso 47 kūrybiniai darbuotojai – beveik 40 proc. visų įmonės darbuotojų.

Anot Ž. Pekarsko, profesinės sąjungos nariai palaiko žurnalistus Dovydą Pancerovą ir Birutę Davidonytę, kurie protestuodami prieš įmonės vadovo elgesį paliko „15min“.

„Dalis profesionalių žurnalistų jau išreiškė poziciją, kad taip pat bus priversti trauktis, jei neapgalvoti pokyčiai būtų įgyvendinti, – sakė Ž. Pekarskas. – Ketiname žiniasklaidos laisvę ir 15min dirbančių žurnalistų ir kitų kūrybinių darbuotojų nepriklausomumą ginti visomis teisinėmis priemonėmis, taip pat ir kalbėdamiesi su įmonės valdyba, į kurią jau kreipėmės“.

„15min“ generalinis direktorius Ramūnas Šaučikovas sakė tikįs, kad profsąjunga padės megzti dialogą ir įgyvendinti pokyčius.

„Profsąjungos įkūrimą vertinu teigiamai, nes tikiu, kad ji atstovaus visiems įmonės darbuotojams ir padės megzti konstruktyvų dialogą viduje“, – BNS teigė R. Šaučikovas.

Jis teigė, kad šiuolaikiška žiniasklaida nuolat susiduria su pokyčiais, o juos vykdant bus atsižvelgiama į darbuotojų nuomonę.

„Bet kuri šiuolaikiška žiniasklaidos priemonė gyvena nuolatiniuose pokyčiuose ir profsąjunga gali atlikti svarbų vaidmenį juos sėkmingai įgyvendinant. „15min“ turi stiprią nepriklausomos žiniasklaidos reputaciją. Gerbiame darbuotojų teises, atsižvelgiame į jų nuomonę. Remsimės ir toliau šiomis vertybėmis bendrame darbe su profsąjunga“, – teigė R. Šaučikovas.

„15min“ priklauso žiniasklaidos grupei „Postimees Grupp“. Pastarosios vienintelė akcininkė yra Estijos investicinė bendrovė „UP Invest“. Didžiąją dalį „UP Invest“ akcijų valdo Estijos verslininkas Margusas Linnamae.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 10 05 13:44
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt