antradienis, spalio 27 d.
Iš anksto Seimo rinkimuose balsavo 3,09 proc. rinkėjų
BNS

Per pirmas tris išankstinio balsavimo dienas savo valią pareiškė 74 tūkst. 537 arba 3,09 proc. visų rinkėjų.

Aktyviausi rinkėjai buvo Kaune Centro-Žaliakalio (7,32 poc.) ir Ignalinos bei Švenčionių rajonus apimančioje Nalšios pietinėje (5,4 proc.) apygardose.

Taip pat aktyviai rinkėjai iš anksto balsavo Panevėžyje Nevėžio ( 5,17 proc.), Kaune Kalniečių (5,13 proc.) bei Druskininkus ir Lazdijų rajoną apimančioje Jotvingių (5,09 proc.) apygardose.

Mažiausiai aktyvūs balsuojant iš anksto buvo Vilniaus Panerių-Grigiškių (0,62 proc.) ir Naujosios Vilnios (0,7 proc.) apygardų rinkėjai.

Iš visų išankstinių balsų 7 tūkst. 788 yra atiduoti specialiuosiuose paštuose, kur savo valią pareikšti gali esantys slaugos, gydymo, laisvės atėmimo įstaigose, atliekantys karo tarnybą.

Ketvirtadienis yra paskutinė diena, kuomet rinkėjai gali iš anksto pareikšti savo valią Seimo rinkimuose. Išankstinio balsavimo punktai dirba iki 20 valandos.

Trečiadienį prasidėjęs balsavimas specialiuosiuose paštuose tęsiamas ketvirtadienį, penktadienį prasidės balsavimas namuose.

Rinkėjai ketvirtadienį savo valią pareikšti gali bet kurioje išankstinio balsavimo vietoje, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos registracijos.

Rinkėjų prašoma ateiti balsuoti su nosį ir burną dengiančiomis apsaugos priemonėmis, turėti savo rašymo priemonę, nepamiršti asmens dokumento. Neturintiesiems kaukės ar rašiklio, jie bus duodami vietoje.

Per šiuos rinkimus balsavimas iš anksto pailgintas – jis vyksta nuo pirmadienio iki ketvirtadienio imtinai. Anksčiau tam būdavo skirta pora dienų.

Be to, įrengta daugiau išankstinio balsavimo vietų, tačiau dalyje savivaldybių negalima balsuoti pačiame savivaldybės pastate, kaip būdavo anksčiau.

Iš trijų didžiausių miestų tik Vilniuje išankstinis balsavimas vyksta ir savivaldybės pastate, tuo metu Kaune ir Klaipėdoje rinkėjai kviečiami balsuoti kitur.

Salio 9 ir 10 dienomis bus galima balsuoti namuose. Šiemet balsuoti namuose galės ne tik neįgalieji, vyresni nei 70 metų asmenys, negalintys atvykti į rinkimų apylinkes, bet ir neįgaliuosius slaugantys žmonės, taip pat gyventojai, kuriems nustatytas ar įtariamas koronavirusas ar kurie turėjo izoliuotis dėl kontaktų, kelionių į užsienį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 10 08 14:33
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt