penktadienis, spalio 7 d.
Iš didelio ūkio Prienų rajone – neįprastas verslas: patys užaugina ir mėsą, ir daržoves, ir gamina bandeles mėsainiams
Agnė Baltrūnaitė
Alfa.lt
„Vilnius Burger Fest“

Ilgą laiką burgeris buvo žinomas kaip vienas iš greitojo, tačiau nekokybiško maisto pasirinkimų. Vis dėlto per pastaruosius metus mėsainiai tarsi naujai atgimė daugelio restoranų, kavinių ir barų valgiaraščiuose kaip alternatyva kepsniams, kotletams ar net picoms.

Mėsainių mėgėjai žino, jog kasmet Vilniuje, Tymo turguje, vyksta jiems skirta šventė „Vilnius Burger Fest“. Kaip tik šiemet jau aštuntą kartą įvykęs festivalis vilniečius ir miesto svečius stebino ne tik pačiais gurmaniškiausiais, bet ir sveikiausiais, iš natūralių ingredientų gaminamais burgeriais.

Vilniuje – tiktai svečiai

Trečiadienį vykusio „Vilnius Burger Fest“ renginio metu miesto svečiai galėjo pasigardžiuoti ne tik puikiai atpažįstamų sostinės kavinių ar barų mėsainiais. Jau antrus metus iš eilės vilniečiai galėjo pasimėgauti burgeriais, pagamintais tiktai iš natūralių produktų. Jų kilmė – Prienų rajonas.

Šalia Kauno įsikūręs gastrobaras „Samana“ renginio svečius pasitiko siūlydamas natūralius mėsainius. Gastrobaro vadovė patikino, jog įprastai renginiuose nedalyvauja ir burgerių negamina, nes turi mobilią parduotuvę: „Jau antrą kartą dalyvaujame „Vilnius Burger Fest“, nors įprastai mūsų ūkis mėsainių nesiūlo. Mes patys auginame Angus veislės galvijus, vištas, pomidorus bei kitas daržoves. Todėl visi mūsų produktai – itin kokybiški bei švieži. Taip pat turime ir mobilią parduotuvę, iš kurios gaminius siūlome įsigyti skirtingose vietose Kaune, o prireikus siunčiame į Vilnių ar kitus Lietuvos miestus“, – sakė pašnekovė.

Moteris užsiminė, jog gastrobaro „Samana“ idėja kilo norint išnaudoti turimo didelio ūkio derlių. „Turėdami didelį ūkį, nusprendėme ne tik pardavinėti, bet ir gaminti. Iš to kilo gastrobaro „Samana“ idėja“, – teigė vadovė.

Visi produktai – natūralūs

„Vilnius Burger Fest“ metu gastrobaras „Samana“ iš savo asortimento siūlė vieną vienintelį, tačiau tikrai ypatingą burgerį. Anot baro vadovės, jis buvo sukurtas kaip atsvara greitam ir nekokybiškam maistui. „Mūsų siūlomi mėsainiai yra gaminami tiktai iš visiškai natūralių ingredientų. Pavyzdžiui, auginame vištas dėl kiaušinių, o tuos kiaušinius naudojame burgerių bandelėms kepti. Visgi svarbiausia, jog ir patys brandiname Angus veislės jautieną. Todėl mūsų pagaminti mėsainiai visada pasižymi kokybe ir šviežumu“, – pasakojo moteris.

Norintiems teks palaukti

Iš tiesų renginio metu netrūko vilniečių ir miesto svečių, norinčių pasivaišinti iš natūralių ingredientų pagamintais burgeriais. Vis dėlto net ir labiausiai išalkusiems teko ir palaukti. Gastrobaro „Samana“ vadovė atskleidė, jog į pavakarę virtuvėje pritrūko tiesiai iš ūkio vežamų produktų. „Begamindami pritrūkome produktų, todėl turėjome laukti jų papildymo. Todėl mūsų klientams maisto reikėjo palaukti mažiausiai pusvalandį“, – nuogąstavo moteris.

Nors festivalio metu gastrobaro „Samana“ virtuvė pritrūko produktų, vadovė nenusiminė. „Kadangi burgerius gaminame tiktai iš pačių šviežiausių produktų, vasaros laikotarpiu negalime jų laikyti daug. Visgi net ir pritrūkus produktų prie mūsų palapinės nusidriekė ilga eilė norinčių išbandyti mūsų siūlomą mėsainį“, – pasakojo vadovė.

2022 08 15 10:00
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt