pirmadienis, rugpjūčio 10 d.
Iš kur paimti pinigų pensijoms grąžinti?
tiesa.com

Valdžia pažadėjo, kad šiemet pradės grąžinti per krizę nurėžtas pensijas. Siūloma reikiamą sumą grąžinimui surinkti pakeliant akcizus alkoholiui. Kai kurie politikai tokius planus kritikuoja ir įsitikinę, kad galima surasti ne tokių skausmingų būdų.

 „Tiesa“ primena, kad pensijos bus grąžinamos dalimis. Tad pati žinia iš pradžių pensininkus nudžiugino, o vėliau sukėlė pasipiktinimo bangą. Mat žmonės tikėjosi atgauti pinigus visus iš karto. Dabar valdantieji sprendžia kitą problemą – iš kur paimti pinigų.

Premjeras Algirdas Butkevičius pripažino, kad nors šių metų biudžetas buvo priimtas gerokai anksčiau nei nuspręsta grąžinti pensijas, iš kur gauti papildomų pinigų, minčių yra. Valdantieji sumanė padidinti akcizus alkoholiui, pranešė lrytas.lt. Remiantis portalu, akcizai turėtų didėti penktadaliu.

Tačiau seimo narys Viktoras Uspaskichas įsitikinęs, kad yra ir mažiau skausmingų būdų, kaip būtų galima surinkti pinigų pensijų grąžinimui. Pasak jo, galima būtų vos vienu centu pabranginti elektros energiją. Jis įsitikinęs, kad valdžios siūlomas būdas pakelti akcizus, dėl kurių brangs alkoholis svarstomas dėl visai kitų priežasčių nei pensijų grąžinimas. Tai turės neigiamos įtakos ekonomikai, be to pablogins Lietuvos įvaizdį tarptautinėje rinkoje dėl neigiamos mokestinės aplinkos. „Kilovatvalandės kainą padidinus 1 centu, niekas to nepajus, o pinigai ateis tiems žmonėms, kurie nuskriausti. Jie pastatė įmones, dirbo jose daug metų, o dabar jais nesirūpina. Pabranginus kilovalvalandę surinktume 280 mln. litų iš karto. Nereikia kelti akcizų. Na, jei reikia, galima, bet yra daug lengvesnių priemonių.“, - TV3 žinioms sakė V. Uspaskichas.

Politiko teigimu, taip būtų galima surinkti didžiąją dalį pinigų, kurių biudžete numatytam grąžinimui trūksta. A. Butkevičius skaičiuoja, kad vienas lietuvis statistiškai suvartoja labai daug alkoholio, todėl tikimasi, kad pavyks ne tik surinkti daugiau mokesčių, bet ir sumažinti vartojimą.

Pagal patvirtintą schemą, pensijos bus grąžintos per trejus metus: 2014-ųjų ketvirtąjį ketvirtį bus kompensuota 20 proc., o 2015 ir 2016 metais – po 40 proc. neišmokėtos pensijos dalies.

Paskaičiuota, jog šiemet kompensacijoms reiks virš 88 mln. litų, o iš viso per trejus metus suma sieks maždaug 443 mln. Lt. Pensijos buvo sumažintos pusei milijono gyventojų tarp jų pensinio amžiaus žmonės ir neįgalieji.

2014 01 31 15:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt