šeštadienis, gruodžio 5 d.
Iš mirties nagų mergaitę išplėšė mamos atkaklumas
tiesa.com

Lietuvius, o ypač mažus vaikus auginančius tėvus, į neviltį varo ne tik mirtina laikoma meningokoko infekcija, bet ir medikai. Šiais metais jau mirė keturi vaikai nuo žaibinės minėtos meningoko formos, o viena kol kas gyva tik dėl mamos atkaklumo.

Pirmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ pasirodė skausmo ir širdgėlos kupinas įrašas dėl medikų nekompetencijos. Jį išplatino Priekulėje gyvenanti dviejų metukų Urtės mama Edita.

Moteris papasakojo, kad tik po kelių atkaklių bandymų jai pavyko paguldyti jau nusilpusią, kritinės būklės vaiką į ligoninę. Šiuo metu mergaitė guli Klaipėdos universitetinės ligoninės Užkrečiamų ligų skyriuje. Editos P. teigimu, medikams pavyko sustabdyti infekciją, tačiau vis delto kai kurie organai pažeisti. Šiuo metu mergaitės būklė labai sunki, nes žaibinė meningokoko forma pažeidė plaučius.

„Š.m. kovo mėn. 12 d. apie 22 val. mano 2 metukų dukrytei pasijutus blogai iškviečiau greitąją pagalbą, temperatūra 39oC, atvykę medikai išdavė vaistų „Paracetamolio“ ir išvyko, po 1 val. būklė vėl pablogėjo, aukšta temperatūra, veme, ant kūnelio nebuvo matyti pabėrimai, kviečiau greitąją pagalbą antrą kartą, ji atvykusi man papriekaištavo, kad pati galiu suduoti vaistus „Paracetamolio“- numušti aukštą temperatūrą ir nėra pagrindo vežti į ligoninę, nes turi praeiti. Primigtinai pareikalavau, kad vežtų į ligoninę. Nes jutau kad mano dukrai negerai kazkas... Nuvežė į vaikų ligoninę Klaipėdoje, ten numušė temperatūrą, pasakė, kad gal žarnyno infekcija ir kreiptis pirmadienį į šeimos gydytoją, ir išleido namo, patikino, kad viskas praeis- nėra tikslo guldyti į ligoninę. Kaip jie gali taip diagnozuoti jokių tyrimų neatlikę??“.

Ir nors medikai žadėjo, kad mergaitė greit pasveiks, o ją neva kamuoja paprasta žarnyno infekcija, grįžus į namus, tėvai greit pastebėjo, kad vaiko būklė blogėja. Naktį mergaitę kamavo aukšta temperatūra, ji vėmė.

„Kvietėme trečią kartą greitąją jau ryte po geros vemimo nakties... atvažiavo jau kitas ekipažas, kuris žaibišku greičiu išvežė į ligoninę, nes vaikui tada buvo bet kuri minute svarbi.. o ten sutikome buvusius greitosios pagalbos medikus, kurie replikavo “kas nutiko ir vėl jūs čia??“ apziureja ir vel nustate zarnyno infekcija ir issiunte i infekciniu ligu skyriu Klaipedoje...

Ir tik iš trečio karto mus paguldė į ligoninę į reanimacijos skyrių su įtarimais, kad galima „žaibiška meningokoko infekcija“. Dukrytė pajungta aparatais, vaistai leidžiami, tačiau ar ne per vėlai viskas?“.

Moteris, kaip ir sveikatos mažajai Urtei linkintys šimtai žmonių socialiniame tinkle ir naujienų portaluose, piktinosi tokiais medikų veiksmais ir reikalavo asmeninės atsakomybės.

Portalo delfi.lt kalbinti medikai tik pasidžiaugė mamos atkalumu ir pareiškė, kad budintis greitosios pagalbos ekipažas elgėsi pagal nustatytas taisykles. VŠĮ „Klaipėdos ligoninės“ vyriausioji gydytoja Klaudija Bobianskienė tvirtino, kad pirmą kartą apžiūrėta mergaitė neturjėo jokių požymių, kurie medikams būtų pasufleravę pavojingą ligą.

Tiesa, ji tikino, kad bus atliktas tyrimas ir nagrinėjama ligos eiga.

2016 03 14 13:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt