trečiadienis, gruodžio 2 d.
Iš Norvegijoje atostogaujančios lietuvės atimtas sūnus
tiesa.com

Į Norvegiją pas vaiko tėvą paviešėti atvykusi jauna mama iš Lietuvos išgyvena tragediją. Jos vienerių metų sūnų šalies tarnybos atėmė ir atidavė globėjams, o vyriškį sulaikė.

Jauna moteris savo istoriją papasakojo portalui lrytas.lt, kurio žurnalistei teigė, negalinti patikėti tuo, kas vyksta, ir tvirtino nepadariusi nieko, dėl ko iš jos turėtų būti atimtas vaikas.

Anot moters, rūpesčiai prasidėjo gegužės 8 dienos rytą, kai ji virė sūnui manų košę ir berniukas ja apsidegino, įmerkęs ranką į dubenį su karštu maistu. Ji teigė, kad viskas įvyko per akimirką: vaikas jau sėdėjo maitinimo kėdutėje, kai ji sekundei nusisuko.

Nudegintą ranką mama nuplovė šaltu vandeniu, taip pat panaudojo namie turėtus medikamentus nuo nudegimų.

Lietuvė sakė, kad greitąją pagalbą iškvietė kaimynai, išgirdę vaiko verksmą. Berniuką medikai ligoninėje gydė penkias paras, o vėliau mama su vaiku vykdavo į apžiūras ir procedūras.

Ir kai jau atrodė, kad vaikas sveiksta, o nelaimė liko praeityje, prie durų pasirodė pareigūnai, kurie pranešė, kad mama turi vykti į apklausą Vaiko teisių tarnyboje. Jai taip pat buvo liepta kartu pasiimti ir vaiką, kurį apklausos metu turėjo prižiūrėti specialistai.

Lietuvė žurnalistams pasakojo, kad nors buvo žadėta, jog apklausa truks apie dvi valandas, pareigūnai moterį apklausinėjo nuo devintos ryto iki ketvirtos valandos popiet. Su vaiku jai matytis buvo neleista, o galiausiai pranešta, kad jis atiduotas globėjų priežiūron.

Pareigūnai mamai detaliai nepaaiškino, kodėl vaikas buvo atimtas. Pasakyta tik tiek, kad vyksta tyrimas, ir kol jis nesibaigs, berniukas pas mamą negrįš.

Lietuvos ambasada Norvegijoje pranešė, kad motinai patarta bendrauti su Vaiko teisių tarnyba Lietuvoje, kuri turi daugiau informacijos apie norvegų pareigūnų vykdoma tyrimą.

2017 05 25 15:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt