šeštadienis, gruodžio 5 d.
Įsiskolinę vairuotojai naujas teises galės pamiršti
tiesa.com

Seimas priėmė pataisas, kurios numato griežtesnes sankcijas baudų nesumokėjusiems Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidėjams.

Naujai priimtos pataisos užkirs kelią gauti naują vairuotojo pažymėjimą arba jį pasikeisti, jeigu asmuo nebus sumokėjęs visų jam paskirtų baudų už padarytus KET pažeidimus.

Nauja tvarka įsigalios nuo šių metų gruodžio.

Kelių policijos BNS pateiktais duomenimis, pernai išaiškinti beveik 343 tūkst. KET pažeidimai, o paskirtų baudų už juos suma siekia apie 15,2 mln. eurų. Nedrausmingi vairuotojai sumokėjo maždaug 8,1 mln. eurų baudų.

Išieškos antstoliai

Policijos pareigūnai sako besitikintys, kad priimtos pataisos paskatins vairuotojus taisykles pažeisti mažiau.

„Manome, kad asmeniui sudaryti tam tikri nepatogumai paskatins ne tik laiku sumokėti baudą ar baudas, bet ir susimąstyti, ar verta nusižengti nustatytai tvarkai kelyje“, – BNS pateiktame atsakyme nurodė Lietuvos kelių policijos tarnyba.

Šiai tarnybai antrino nesumokėtas baudas bandantys išieškoti antstoliai. Pastrieji teigė, kad iki šiol dalis nedrausmingų vairuotojų nebuvo suinteresuoti atsiskaityti su valstybe.

„Jiems pavykdavo pasislėpti nuo priverstinio išieškojimo gudraujant arba prisidengiant valstybės skiriama parama: kažkas vairuoja ne savo transporto priemonę ir neturi oficialių pajamų, kažkieno pajamos tėra socialinės pašalpos, iš kurių skolų išieškojimas negalimas“, – sakė Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo

pirmininkė Inga Karalienė.

Apie pažeidėjų motyvaciją

Vis dėlto ji tvirtino, kad nauja tvarka yra tik viena iš priemonių geresniam baudų mokėjimui užtikrinti.

„Lietuvos antstolių rūmai siūlo didinti visų administracinės teisės pažeidėjų motyvaciją geranoriškai atsiskaityti ir įtvirtinti papildomas sąlygas naudotis valstybės suteikiamu socialiniu gėriu. Mūsų siūlymų esmė – kad baudų nesumokantis ir socialines pašalpas gaunantis asmuo turėtų atlikti visuomenei naudingus viešuosius darbus, o jeigu dirbti viešųjų darbų nesutinka, turėtų tenkintis mažesne pašalpų ir kitų socialinių išmokų dalimi“, – kalbėjo antstolė.

Vairuotojų pažymėjimus išduodanti ir keičianti valstybės įmonė „Regitra“ BNS nurodė, kad Lietuvoje yra maždaug 1 mln. 551 tūkst. vairuotojų.

Pernai „Regitra“ išdavė arba pakeitė 282 tūkst. vairuotojo pažymėjimus. Įmonės atstovė Aurelija Juodytė teigė, jog šis skaičius turėtų mažėti, nes pernai daug vairuotojų keitė seno pavyzdžio pažymėjimus.

2017 06 23 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt