trečiadienis, rugpjūčio 4 d.
Įsisteigė krikščionių profsąjunga – gins tikinčiuosius nuo mobingo ir psichologinio spaudimo
Domantas Katelė
Fotobankas
Algirdas Toliatas

Penktadienį Lietuvoje įsisteigė krikščionių profsąjunga, kuri sieks ginti mobingą ir psichologinį spaudimą patiriančius krikščionius. Jų teigimu, visuomenėje įsigali cenzūra – tikintieji verčiami tylėti ir elgtis prieš savo sąžinę ir tikėjimą. Profsąjungos atstovai tvirtina, kad Lietuvoje atsiranda „krikščionofobija“, kuri ir paskatino juos vienytis.

„Įvairių profesijų krikščionys vis dažniau savo darbe susiduria su įvairialypiu spaudimu – diskriminacija, mobingu, psichologiniu spaudimu, atleidimais iš darbo, jie verčiami tylėti arba elgtis prieš savo sąžinę ir tikėjimą.

Kaip rodo gausūs pavyzdžiai užsienio valstybėse, dėl sparčiai įsivyraujančių ideologijų auga „krikščionofobija“, o tai lemia grėsmę, kad krikščionys nebegali laisvai vadovautis savo tikėjimu arba dirbti profesijose (pvz., gydytojų, mokytojų, dėstytojų ir kt.), kuriose teisinėmis ir kitomis spaudimo priemonėmis reikalaujama pažeisti jų religines nuostatas“, – teigiama naujai sukurtos profsąjungos pranešime.

Argumentuodama savo susivienijimą, krikščionių profsąjunga remiasi pavyzdžiais iš užsienio, kur, pasak jų, pasitaikė atvejų, kada žmogus būdavo atleidžiamas iš darbo ar kitaip smerkiamas dėl savo katalikiškų pažiūrų.

„Britų aktorė Seyi Omooba buvo atleista iš teatro po to, kai paskelbė Biblijos ištrauką savo feisbuko paskyroje. Atlantoje gaisrininkų vadovas Kelvin Cochran buvo atleistas, nes savo knygoje rašė apie krikščionišką lytiškumo moralę, susijusią su homoseksualumu. Tarptautinė baldus pardavinėjanti įmonė atleido pardavėją Tomasz K., nes jis atsisakydamas dalyvauti LGBT renginyje pacitavo Šventojo Rašto ištraukas“, – tikinama pranešime spaudai.

Penktadienį vykusiame steigiamajame susirinkime buvo patvirtinta steigimo deklaracija, įstatai, išrinkta taryba ir pirmininkas.

Tarybos nariais tapo  dr. Vilma Popovienė,  kuri taip pat buvo išrinkta ir tarybos pirmininke, prof. dr. Alvydas Jokubaitis, prof. dr. Birutė Obelenienė, prof. dr. Gailius Raškinis, doc. dr. Lina Šulcienė, doc. dr. Tomas Berkmanas, doc. dr. Vincentas Vobolevičius,  dr. Vygantas Malinauskas, Eimantas Gudas.

Profesinės sąjungos pirmininku taryba išrinko Audrių Globį, dvasiniu vadovu tapo Jo Eminencija kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ, o kunigas Algirdas Toliatas tapo profesinės sąjungos dvasiniu palydėtoju.

A. Toliatas teigia, kad ir pats susidūrė su psichologiniu spaudimu ir žeminimu dar šiemet, kada savo feisbuke pasidalino peticija, kuria raginama Seime nesvarstyti Stambulo konvencijos.

„Labiausiai sukrėtė privačiai parašytos bičiulių palaikančios žinutės su atsiprašymu, kad baiminasi tai pasakyti garsiai, nes bijo, kad su jais bus susidorota jų darbo aplinkoje. Taip neturėtų būti laisvoje ir demokratiškoje šalyje. Todėl džiugu, kad būtent liepos 2 dieną, Švč. Marijos Šeimų Karalienės dieną, gimsta ši pilietiška krikščioniškos profsąjungos iniciatyva, kviečianti telktis visus, kuriems brangi tikėjimo ir sąžinės laisvė”, – įsitikinęs kunigas A. Toliatas.

2021 07 03 17:56
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt