pirmadienis, rugpjūčio 8 d.
Išmokų ukrainiečius priimantiems žmonėms dydis priklausys ir nuo apgyvendintų žmonių skaičiaus, teigia ministrė
BNS
BNS foto
Monika Navickienė

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako, kad pasiūlymas dėl papildomų išmokų karo pabėgėlius iš Ukrainos priimantiems žmonėms bus pateiktas netrukus. Jos teigimu, kompensacijos dydis priklausys ir nuo to, kiek žmonių bus apgyvendinta.

„Mes ketiname pasiūlyti artimiausiomis dienomis – šiandien arba pirmadienį – papildomas išmokas tiems Lietuvos gyventojams, kurie sutinka priimti žmones į savo namus, kad padidėtų apgyvendinimo vietų pasiūla nuo karo bėgantiems Ukrainos žmonėms“, – penktadienį žurnalistams sakė ministrė.

Ji taip pat teigė, kad 3,3 mln. eurų bus paskirstyti ir nevyriausybinėms organizacijoms.

„Ir papildoma pagalba nevyriausybinėms organizacijoms, kad jos galėtų užtikrinti savo veiklos administravimą, tinkamą veiklą, yra apie 3,3 mln. eurų, kurie bus nukreipti per nevyriausybines organizacijas nuo karo bėgantiems žmonėms“, – kalbėjo ministrė.

Ji teigė konkrečių sumų kol kas negalinti įvardyti, tačiau jos bus panašios į sumas, kurias galima gauti „būsto nuomos kompensacijos prasme“, ir priklausys nuo priimamo ukrainiečių skaičiaus.

„Suma didės priklausomai nuo to, kiek žmonių apsigyvens. Ir artimiausiu metu tai spręsime per operacijų vadovo sprendimą“, – teigė M. Navickienė.

Skirti kompensacijas į savo namus ukrainiečius priimantiems žmonėms žada ir premjerė Ingrida Šimonytė, to prašo ir Šiaulių, Klaipėdos merai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 03 18 14:09
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt