sekmadienis, liepos 3 d.
Įspūdžiai iš „Vaivorykštės autobuso“: džiugu matyti pokytį, kad žmonės – ne vien homofobai
Goda Košinskytė
Rugilė Andrejevskytė
Alfa.lt
Akimirkos iš „Vaivorykštės autobuso“

Vilniuje po gatves važinėjo spalvotais balionais ir LGBTQ+ atributika pasipuošęs „Vaivoryškės autobusas“, kuris pradėjo „Baltic Pride“ renginių maratoną. Jame apsilankė ir Alfa.lt žurnalistė.

„Patinka, labai didelis autobusas. Kiek anksčiau buvau, tai buvo labai mažas. Tai dabar pirmą kartą nedirbu tokiu metu, tai galėjau ateiti. Gal būtų biški fainiau, jei daugiau žmonių būtų, bet suprantama, nes visi dirba“, – sakė viena iš „Vaivorykštės autobuse“ buvusių dalyvių.

Pakyli nuotaika jaučiasi ir tarp renginių savanorių: „Šitas labai fainas, labai smagu, labai geras oras. Žmonės laimingi, mojuoja. Linksma.“

Vilniuje šią savaitę vyks įvairūs LGBTQ+ bendruomenės renginiai: kūrybinės dirbtuvės, diskusijos, parodos bei kitos kultūrinės ir edukacinės veiklos.

Alfa.lt kalbinti dalyviai tikino, kad stengsis dalyvauti visur.

„Kaip laikas leis, kažkur dalyvausiu, kažkur ne. Galėtų daugiau filmų būti, bet fainai. Norėčiau ir į paskaitas nueiti, filmus, vakarinę dalį kažkurią dieną, bet, aišku, „Pride'as“ labiausiai džiugina“, – sakė renginio dalyvė.

Šeštadienį vyks jau tradicija tapusios eitynės „Už lygybę ir taiką“. „Vaivorykštės autobuso“ dalyviai pabrėžė, kad tai jų laukiamiausias šios savaitės renginys: „Pirmą kartą buvau 2013 m. Realiai kokių 10 kartų ir kitose šalyse. Tai labai fainai, kad Lietuvoje irgi didėja (renginys – red.), nes anksčiau buvo mažiukas, daugiausia keli šimtai. Faina matyti pokytį ir matyti, kad žmonės – ne vien homofobai, o draugiškai pasitinka – plojimais, šūksniais.“

LGBTQ+ atstovai ir palaikantis asmenys taip pat nevienareikšmiškai žiūri į Seime priimtą Civilinės sąjungos įstatymą: „Jis yra geriau negu nieko, bet galėtų būti geriau. Mes bent kažkiek žengiame žingsnį į priekį.“

Tačiau dalyviai siekia, kad visuomenėje būtų kuo daugiau tolerantiškų žmonių, ir paklausus, kodėl palaiko LGBTQ+ bendruomenę, teigia, kad, „o dėl ko nepalaikius? Mes visi esame žmonės“.

„Baltic Pride“ Vilniuje rengiamas jau penktąjį kartą.

2022 05 31 15:54
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt