ketvirtadienis, lapkričio 26 d.
Išrinktos „Idėjos Lietuvai"
tiesa.com

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo nacionalinės iniciatyvos „Idėja Lietuvai“ konferencijoje. Šis Valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas renginys kvietė žmones aktyviai dalintis idėjomis, kurios, jų manymu, gyvybiškai svarbios Lietuvos progresui ir visuomenės gerovei.

Prezidentės teigimu, pasitinkant antrąjį šimtmetį patys žmonės pasakė, kas jiems svarbiausia ir kokią valstybę nori matyti ateityje. Iš visų 1,5 tūkstančio idėjų reikšmingiausiomis išrinktos trys – mokytojo prestižo stiprinimą iki 2025 metų, dvigubos pilietybės įteisinimą, pagalbą jaunoms šeimos įsigyjant būstus ir biurokratijos mažinimą skaitmenizuojant valstybės paslaugas. Prezidentė konferencijoje pristatė mokytojo profesijos ir švietimo svarbą valstybės proveržiui užtikrinti.

Pasak Prezidentės, nuo mokytojo priklauso, kokia bus Lietuva. Tai, kaip politikai, visuomenė matys mokytoją, jį gerbs ir į jį investuos, lems visų mūsų ateitį. Nes šiandien žinios ir gebėjimai yra vienintelis kokybės matas visame pasaulyje. Todėl geri mokytojai, stiprūs dėstytojai, išprusę žmonės ir pažangi valstybė yra neatsiejami vieni nuo kitų.

„Mokytojo padėtis visuomenėje – kaip lakmuso popierėlis, ar mes suprantame, kad švietimas yra valstybės išlikimo pagrindas, kad išsilavinusi tauta niekada nebus pavergta – nei ginklu, nei žodžiu, nei šmeižtu, nei šantažu. Todėl investuoti į mokytoją, į švietimą ne tik mūsų pareiga - tai mūsų ateitis“, – sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, žmonių pasirinkimas stiprinti mokytojo vaidmenį yra dar vienas įpareigojimas politikams kuo greičiau priimti esminius sprendimus švietimo pertvarkai įgyvendinti ir mokslo kokybei didinti. Todėl tik kurdami konkurencingą ir modernią švietimo sistemą, galėsime būti ramūs dėl valstybės ateities, nes tai – sėkmės kodas antrajam nepriklausomos Lietuvos šimtmečiui.

Projektą „Idėja Lietuvai“ vykdė susivienijusios žiniasklaidos pajėgos – „DELFI“, „15min“, LRT, ELTA, Žinių radijas, Regioninių leidinių asociacija, „Laisvės TV“.

Daugiau informacijos: lrp.lt

2018 02 01 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt