trečiadienis, liepos 15 d.
Įvykiai Japonijoje Lietuvos gyventojams pavojaus nekelia
tiesa.com

Atsižvelgus į skelbiamus įvykius ir pokyčius Japonijos Fukushima Daiichi atominėje elektrinėje, tiesioginės grėsmės Lietuvos gyventojų apšvitai ir jų sveikatai nėra, praneša Radiacinės saugos centras.

Kaip informuoja Europos Komisija ir Pasaulinės sveikatos organizacija, kitoms šalims (taip pat ir Lietuvai) jokios grėsmės nėra – nei gyventojų apšvitai, nei jų sveikatai.
 
Primename, kad gaisras ketvirtojo bloko panaudoto branduolinio kuro išlaikymo baseine buvo užgesintas, radionuklidų išmetimai mažėja, o užfiksuota padidėjusi jonizuojančiosios spinduliuotės dozės galia atominės elektrinės aikštelėje sumažėjo jau apie 20 kartų.
Šį rytą iš Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) gauta informacija, kad kovo 14 dieną 23 val. 10 min. Lietuvos laiku Japonijos Fukushima Daiichi atominės elektrinės antrajame bloke nugriaudėjo sprogimas. Kaip TATENA informavo Japonijos atsakingosios institucijos, yra tikimybė, jog sprogimo metu buvo pažeista energijos bloko slėgio sumažinimo kamera.
Vėliau buvo gautas TATENA pranešimas, kad kovo 15 dieną 6 val. 50 min. Lietuvos laiku kilus gaisrui Fukushima Daiichi atominės elektrinės ketvirtojo bloko panaudoto branduolinio kuro išlaikymo baseine, į atmosferą buvo išmesta radionuklidų ir užfiksuota padidėjusi jonizuojančiosios spinduliuotės dozės galia atominės elektrinės aikštelėje. Kaip TATENA informavo Japonijos atsakingosios institucijos, 9 val. 20 min. Lietuvos laiku gaisras buvo užgesintas.
Šiuo metu Pasaulio meteorologijos organizacija (WMO) rengia meteorologinius modelius TATENA šalims narėms, kuriuose atsispindėtų oro masių judėjimo trajektorijų prognozės iš Japonijos į kitas šalis. TATENA jau išplatino Japonijos meteorologijos tarnybos pateiktą radionuklidų pernašų prognozę.

2011 03 15 13:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt