sekmadienis, liepos 5 d.
Jaunimas įsidarbinimo galimybes vertina geriau
tiesa.com

Galimybes įsidarbinti sudėtingai ir pakankamai sudėtingai vertina 56 proc. apklaustų jaunų žmonių, 19 proc. mažiau palyginus su pernai metų rezultatais (75%).

Galimybes įsidarbinti sudėtingai ir pakankamai sudėtingai vertina 56 proc. apklaustų jaunų žmonių, 19 proc. mažiau palyginus su pernai metų rezultatais (75%). 11 proc. respondentų optimistiškai vertina situaciją ir mano, kad darbą susirasti paprasta ir yra daug galimybių, pernai tokių respondentų buvo tik 4 proc.. Tokius duomenis atskleidė sausio - vasario mėnesiais CV-Online kartu su AIESEC Lietuva ir karjeros renginiu „Tavo Kelias’11“ vykdyta jaunimo apklausa.
 
10 proc. respondentų nurodė, kad darbo ieško vieną mėnesį, 2-3 mėnesius -14 proc., 6 ir daugiau mėnesių -16 proc.. Pernai net 54 proc. apklaustųjų aktyviai darbo ieškojo 6 ir daugiau mėnesių.
Praėjusiais metais 30 proc. respondentų manė, kad darbdavys rinkdamasis sau darbuotoją didžiausią dėmesį atkreipia į darbinę patirtį, šiemet taip manančių padaugėjo iki 81 proc.. Tinkamą savęs pristatymą pokalbio dėl darbo metu kaip vieną iš svarbiausių aspektų renkantis darbuotoją įvardino 22 proc. pernai ir 61 proc. - šiemet. Darbo paieškos sėkmė taip pat labai priklauso ir nuo asmeninių savybių, taip manančių yra 56proc..
Tyrimo duomenimis renkantis darbą respondentai įvardino tokius pagrindinius aspektus: galimybė dirbti įdomų darbą – 77 proc., karjeros galimybės – 75 proc., tobulėjimas – 71 proc., patrauklus atlyginimas – 69 proc., geros darbo sąlygos – 66 proc.
Mažiausiai dėmesio renkantis įmonę apklausoje dalyvavę studentai kreipia į šiuos kriterijus – įmonės visuomeninė veikla, įmonė - savo srities lyderė, bei tarptautinio kapitalo įmonė.
CV-Online apklausoje dalyvavo 316 studijuojantys ar jau studijas baigę jauni žmonės iš visos Lietuvos, respondentų amžius - 19-27 metų. Didžiausią dalį apklaustųjų sudarė 19-24 metų amžiaus jaunimas, dar studijuojantis bakalauro ir magistro studijose, 49 proc. iš jų žada tęsti studijas užsienyje.

2011 02 22 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt