trečiadienis, spalio 5 d.
JAV kario žūtis Klaipėdoje buvo nelaimingas atsitikimas, konstatavo prokuratūra
BNS
BNS
Danės upė (asociatyvi nuotrauka)

JAV karys Klaipėdoje žuvo per nelaimingą atsitikimą, kai nuo pakeliamo tilto į upę nukrito jo vairuotas automobilis.

Prokuratūra antradienį pranešė, kad Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl uostamiestyje žuvusio užsienio šalies kario.

„Toks sprendimas priimtas nustačius, kad karys mirė nelaimingo atsitikimo metu ir konstatavus, kad nebuvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių“, – rašoma prokuratūros pranešime.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas, kai liepos 28-osos naktį žuvo nuo Klaipėdoje esančio pakeliamo tilto į Danės upę įvažiavusio automobilio vairuotojas. Vėliau nustatyta, kad „VW Taigo“ markės automobilį vairavo laikinai Klaipėdoje apsistojęs 30-metis užsienio šalies karys.

Dėl šio įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kurį atliko Lietuvos kariuomenės Karo policijos Ikiteisminio tyrimo valdybos Klaipėdos ikiteisminio tyrimo skyriaus pareigūnai. Tyrimą organizavo ir jį kontroliavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorai.

Pasak prokuratūros, surinktų duomenų visuma rodo, karys nuo Klaipėdos miesto centre esančio pakeliamo tilto į upę su automobiliu įvažiavo nepaisydamas įspėjamųjų ženklų, nuleisto kelio užtvaro, nesilaikydamas visų atsargumo priemonių savo saugumui kelionės metu užtikrinti. Vairuotojas buvo neblaivus.

Prokuroras, įvertinęs visus tyrimo metu surinktus duomenis, remdamasis liudytojų parodymais bei gautomis specialistų išvadomis, konstatavo, kad vyro mirtimi pasibaigęs įvykis laikomas nelaimingu atsitikimu, todėl ikiteisminis tyrimas nutrauktinas.

30-metis JAV pilietis upėje rastas su civiliais rūbais. Jis buvo atvykęs iš Latvijos ten išsinuomotu automobiliu, apsistojo Klaipėdos viešbutyje.

Nelaimės metu tiltas buvo pakeltas, užtvaras nuleistas.

Kaip skelbė Policijos departamentas, apie 0 val. 45 min. Pilies gatvėje, nuo pakeliamo tilto nuvažiavo ir į upę įkrito automobilis „VW Taigo“, o per avariją žuvo 30-metis vairuotojas.

Jo kūną aptiko į nelaimės vietą atvykę narai.

2022 09 20 14:14
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt