trečiadienis, gegužės 27 d.
JAV sustabdė skrydžius į ES: ką reikia žinoti?
tiesa.com
pixabay

JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė 30 dienų uždrausiantis atvykti į šalį visiems užsienio piliečiams, buvusiems 26 Europos valstybėse per pastarąsias 14 dienų. Šis draudimas negalios JAV piliečiams.

Portalas DW praneša, kad šis draudimas palies ne JAV piliečius, kurie yra buvę kažkurioje iš 26 Šengeno valstybių per 14 pastarųjų dienų nuo bandymo patekti į JAV. Šengeno erdvė – tai valstybių, pasirašiusių Šengeno sutartį, teritorijos.

Ši erdvė ypatinga tuo, kad jos išorinės sienos akylai saugomos, o vidaus sienų kontrolė panaikinta. Šiai erdvei šiuo metu priklauso 26 Europos valstybės: Austrija, Belgija, Čekija, Danija, Estija, Suomija, Prancūzija, Vokietija, Graikija, Vengrija, Islandija, Italija, Latvija, Lichtenšteinas, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Norvegija, Lenkija, Portugalija, Slovakija, Slovėnija, Ispanija, Švedija ir Šveicarija.

Šis draudimas įsigalios nuo kovo 13-osios ir galios 30 dienų. JAV piliečiams, kurie šiuo metu yra ES, bus leidžiama grįžti į savo šalį. Baltieji rūmai teigė, kad tokie asmenys bus „nukreipti į porą oro uostų, kuriuose vyks keliautojų apžiūra“.

Didžioji Britanija ir Airija, kurios nėra Šengeno erdvėje, irgi bus išskirtos iš šio draudimo, kaip ir kai kurios kitos ES valstybės – Bulgarija, Kroatija, Kipras ir Rumunija. Draudimas taip pat negalios: bet kuriam legaliai gyvenančiam JAV ir bet kuriam užsienio piliečiui, kurio sutuoktinis yra JAV pilietis ar legaliai ten gyvena; užsienio piliečiams, kurie yra JAV piliečio ar legaliai ten gyvenančio asmens tėvai ar globėjai; užsienio piliečiams, kurie yra JAV piliečio ar ten legaliai gyvenančio asmens giminaičiai, yra jaunesni nei 21 metų amžiaus bei nesusituokę; užsienio piliečiams, kurie yra įvaikinti JAV piliečio ar ten legaliai gyvenančio asmens; JAV karinių pajėgų nariams.

Taip pat D. Trumpas teigė, kad kelionių draudimas paveiks „žmonės, o ne prekes“, o JAV ir toliau yra pasišventusios prekybai su jau minėtomis valstybėmis. Savo pareiškime Baltieji rūmai aiškino, kad JAV „nesugeba efektyviai įvertinti ir stebėti visų keliautojų, kurie atvyksta iš Šengeno teritorijos.“

„Nepastebėto viruso perdavimo potencialas iš asmenų, siekiančių atvykti į JAV iš Šengeno erdvės, kelia grėsmę mūsų transporto sistemai, infrastruktūrai ir nacionaliniam saugumui“, – rašoma dokumente.

Pasak JAV, net 201 COVID-19 atvejis 53 valstybėse buvo „eksportuotas“ iš Šengeno erdvės. Taip pat teigiama, kad laisvas žmonių judėjimas tarp Šengeno erdvės valstybių padaro viruso plitimo suvaldymą sudėtingą.

2020 03 13 06:55
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt