penktadienis, birželio 5 d.
Jeremy Corbynas priverstas paremti antrą „Brexit” referendumą - dėl naujo balsavimo gali būti sutarta kelių dienų bėgyje
tiesa.com
facebook

Leiboristų lyderį prislėgė partijos pozicija EP rinkimų kontekste. Pasak dienraščio „The Daily Mirror”, po triuškinančių EP rinkimų Jeremy Corbynas priverstas paremti antrą „Brexit” referendumą.

Po to, kai „Brexit” palaikę politikai išsibėgiojo į likti Europos Sąjungoje reikalaujančias partijas atrodo, kad Leiboristų lyderiui teks paremti antrą balsavimą.   Velso Leiboristų lyderis Markas Drakefordas, kalbėjęs su J. Corbynu šią savaitę taip pat remia tokias viltis.   Jis pasakojo: „jam pataria eilė skirtingų šaltinių. Manau, kad JK pozicija dar vis formuojama. Daugiau apie tai išgirsime, manau, dar šią savaitę”.   Šešėlinė vidaus reikalų ministrė ir esminė J. Corbyn bendražygė Diane Abbott pridūrė: „dabar mes labai palaikome antrą referendumą, nes tai teisingas ir demokratiškas dalykas.   Nėra jokios priešpriešos gerbime pirmo referendumo rezultatų bei antro balsavimo surengime, nes net nėra aišku, ką parodytų antras referendumas.”   Pavaduotojas Tomas Watsonas ragino savo bosą „parodyti nuolankumą, klausytis ir daryti skubius žingsnius”.   Leiboristai laimėjo tik 14.1% balsų bei 10 vietų praėjusios savaitės EP rinkimuose, o Lib Demai - 20.3% ir 16 vietų, žalieji - 12.1% ir 7 vietas. Abi partijos rėmė antrą referendumą. Toriai sulaukė vos 9.1% ir 4 vietų.   Jei J. Corbynas parems antrą referendumą („people’s vote”), jis rizikuoja prarasti Leiboristų parlamentarus, palaikančius išstojimą iš ES Nigel Farage kuruojamai „Brexit” partijai, laimėjusiai rinkimus.   Lisa Nandy, Wigano parlamentarė, sakė: „yra neapsakomas kiekis itin subjurusių Leiboristų rinkėjų, balsavusių už išstojimą iš ES ir dabar matančių Leiboristų atstovus, siekiančius antro referendumo kol dar nėra pabandyta įvykdyti pirmojo valią.   Manau, kad jei vyktų antras referendumas, žmonės eitų balsuoti dideliu mastu ir greičiausiai balsuotų už išstojimą be sutarties.”  

2019 05 29 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt