ketvirtadienis, liepos 9 d.
JK parlamentas renkasi į retą šeštadieninę sesiją istoriniam balsavimui dėl „Brexit“
tiesa.com
pixabay nuotrauka

Didžiosios Britanijos parlamentarai šeštadienį renkasi istoriniam balsavimui dėl ministro pirmininko Boriso Johnsono „Brexit“ susitarimo ir jų sprendimas gali sudaryti sąlygas Jungtinei Karalystei šio mėnesio pabaigoje išstoti iš Europos Sąjungos arba įstumti šalį į naują nežinią.

Kaip baigsis šeštadienio sesijos – surengtos pirmą kartą po 1982 metų Folklandų karo – balsavimas, prognozuoti labai sunku.

Ant kortos pastatytas naujas JK ir ES „skyrybų“ planas, dėl kurio B. Johnsonas ir kiti 27 ES lyderiai susitarė per viršūnių susitikimą ketvirtadienį. 

B. Johnsonas viliasi įtikinti susiskaldžiusį parlamentą, kuris tris kartus atmetė jo pirmtakės Theresos May suderėtą ankstesnį susitarimą, paremti jo planą. Jis neturi parlamentinės daugumos, bet tikisi patraukti savo pusėn kai kuriuos opozicinės Leiboristų partijos narius.

Opozicinės partijos ir ministro pirmininko sąjungininkai iš Šiaurės Airijos atmetė tekstą, bet B. Johnsonas ir jo komanda pastarąsias 48 valandas karštligiškai bandė užsitikrinti parlamentarų paramą.

Šeštadienį bulvariniame laikraštyje „The Sun“ B. Johnsonas rašė, kad šiuo balsavimu bus užbaigtas „skausmingas mūsų istorijos skyrius“.

2019 10 19 09:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt