antradienis, spalio 27 d.
Jogos bendruomenė A. Verygai: mes ne pacientai ir negalime būti prilyginami ligoniams
Alfa.lt

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos bandymas įtraukti jogos praktikavimą į alternatyviosios sveikatos priežiūros sistemą greičiausiai bus nesėkmingas. Jogos bendruomenė sukilo prieš ministro įsakymo projektą, kuriuo siekiama joga užsiimančius žmones paversti pacientais.

Ministro parengtu įsakymu buvo planuojama jogą įtraukti į alternatyviąją sveikatos priežiūrą, tai reikštu, kad nuo sausio 1 d. jogos paslaugas galėtų teikti tik sveikatos priežiūros jogos specialistai ir tik sveikatos priežiūros įstaigoje, turinčioje atitinkamą sveikatos priežiūros įstaigos licenciją.

Šis nutarimas labai papiktino visą jogos bendruomenę. Ji kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) su reikalavimais ir siūlymais peržiūrėti rengiamus įsakymo projektus ir išbraukti jogą iš sveikatos priežiūros natūraliosios ir liaudės medicinos srities Rytų medicinos sistemų paslaugų grupės.

Jogos bendruomenę labiausiai papiktino faktas, kad patvirtinus naujus reikalavimus, visi jogą praktikuojantys žmonės taptų pacientais, kuriems turėtų būti pildoma „Ambulatorinė asmens sveikatos istorija“. Bendruomenės teigimu, tai reikštų, kad visi savo sveikata besirūpinantys žmonės, kurie praktikuoja jogą būtų prilyginami ligoniams. Bendruomenė pabrėžė, kad jie neužsiima terapija ar gydymu, todėl jie negali būti priskiriami šiai sričiai.

Sertifikuota lyengar jogos mokytoja Ramunė Zaleckaitė savo „Facebook“ paskyroje pasidalino įrašu, kuriame piktinosi ministerijos parengtu projektu.

Susiekus su R. Zaleckaite ji teigė, kad situacija jau visą savaitę yra viešinama ir tikisi, kad bus priimtas jogos bendruomenei palankus sprendimas.

„Jogos bendruomenės atstovai šiandien eina į Seimą, vyks neformalus susitikimas. O rytoj vyks sveikatos komiteto posėdis. Jau girdėjome neoficialias kalbas, kad joga bus išbraukta, bet kol kas neturime įrodymo, kad išbraukė iš sąrašo, tad klausimas dar nėra išspręstas. Mes jau savaitę bandome šią situaciją viešinti ir pasiekti to, kad mes būtume išgirsti ir netaptume pacientais. Na, o ministerija lyg ir daro išvadas“, - sakė R. Zaleckaitė.

SAM Spaudos tarnybos vyriausioji specialistė Jurgita Tamolytė teigė, kad rytoj vyks Sveikatos priežiūros komiteto posėdis, po kurio bus priimtas galutinis sprendimas.

„Šį trečiadienį vyks papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros plėtros komiteto posėdis. Į sąrašą įtraukiama savanoriškai. Jogų bendruomenė šiai dienai nėra užpildžiusi reikalingų dokumentų, ji nėra pasiruošusi ir nenori, kad paslauga būtų įtraukta į papildomos alternatyvios sveikatos priežiūros sistemą, todėl iš įsakymo projekto jogos paslauga greičiausiai bus išbraukta. Galutinis sprendimas paaiškės būtent trečiadienį po šio komiteto posėdžio“, - teigė J. Tamolytė.

2020 09 29 18:06
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt